Alpejski PŚ w Val Gardenie: Siebenhofer i Ledecka górą w poniedziałkowych treningach zjazdu kobiet

14:58, 17.12.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 20:57, 18.12.2018

W Val Gardenie odbyły się dziś dwa treningi zjazdu kobiet przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Włoski ośrodek w poprzednim tygodniu gościł Puchar Świata mężczyzn, natomiast w obecnym tygodniu zawody kobiet odbywają się tam w zastępstwie za Val d`Isere, gdzie zmagania, mające odbywać się w dniach 14-16 grudnia zostały odwołane. W pierwszym treningu najszybsza była Ramona Siebenhofer, a w drugim Ester Ledecka.

W Val Gardenie na trasie Saslong panie będą w tym roku rywalizować po raz pierwszy w historii. Pierwszy trening zjazdu e z najlepszym czasem ukończyła Austriaczka Ramona Siebenhofer. Na drugim miejscu uplasowała się Słowenka Ilka Stuhec ze stratą 0,02 sek., a na trzecim Włoszka Nicol Delago (+0,37 sek.). Po południu przeprowadzony został drugi trening, w którym najszybsza była Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska w supergigancie uzyskała czas lepszy o 0,40 sek. Nicol Delago, która miała drugi wynik tego treningu. Na pozycji trzeciej sklasyfikowano liderkę klasyfikacji zjazdowej Pucharu Świata: Nicoel Schmidhofer (+0,43 sek.) Czwarta była Ramona Siebenhofer.

Wyniki 1. treningu zjazdu

Wyniki 2. treningu zjazdu

Jutro w Val Gardenie odbędzie się trzeci trening zjazdu oraz zawody o kolejne punkty Pucharu Świata. Na środę zaplanowany jest supergigant.

Źródło: własne/fis-ski.com