Alpejski PŚ w Sztokholmie: Ramon Zenhäusern i Nina Haver Løseth najlepsi w miejskich zawodach.

0

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

W rozgrywanym w Sztokholmie tzw. city evencie zaliczanym do klasyfikacji PŚ w slalomie doszło – co jakby jest reguła w tej jednak dość nietypowej rywalizacji – do pewnych niespodzianek i sensacji. Wśród kobiet wygrała Norweżka Nina Haver-Løseth (co jest niespodzianką), zaś wśród mężczyzn Szwajcar Ramon Zenhäusern (co już zakrawa na sensację).

Rywalizacja w zawodach miejskich różni się zupełnie od zwykłych slalomów, jest to na pewno ciekawa i efektowna dla nich alternatywa. Są zawodnicy i zawodniczki (jak Szwed Andre Myhrer, Niemiec Linus Straßer, czy Szwajcarka Wendy Holdener), którzy dobrze czują się w tego typu rywalizacji, są tacy – jak największy z wielkich Austriak Marcel Hirscher – którzy zwykle wypadają w niej słabo. Tak było i tym razem.

Wśród kobiet przebojowo, ale i szczęśliwie jeżdżąca Norweżka wygrała w finale ze wspomnianą Holdener. W małym finale faworyzowana (pod nieobecność liderki klasyfikacji slalomowej Mikaeli Shiffrin) Słowaczka Petra Vlhova wygrała z doświadczoną Szwedką Fridą Hansdotter. Wśród panów coraz lepiej jeżdżący także i “zwykłe” zawody i debiutujący w zawodach miejskich Zenhäusern w finale pokonał faworyta gospodarzy Myhrera. Trzecie miejsce wywalczył wspomniany wyżej Straßer, dla którego było to trzecie podium PŚ w karierze, co jest o tyle niezwykłe, że wszystkie osiągnął w city eventach. Wygrał on rywalizację w małym finale ze Szwajcarem Lucą Aerni.

W klasyfikacji zarówno dużych, jak i małych, slalomowych kryształowych kul nie odnotowano zmian. Dalej prowadzą Shiffrin wśród pań, zaś Hirscher wśród panów.

Wyniki mężczyzn i kobiet.

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.