Alpejski PŚ w St. Moritz: Emocje do końca

Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND
Photo credit: Aspen Snowmass via Foter.com / CC BY-ND

O ile duża kryształowa kula po kontuzji Lindsey Vonn trafiła niemal walkowerem do Szwajcarki Lary Gut, to rywalizacja o małą kryształową kulę za slalom gigant pomiędzy Austriaczką Evą-Marią Brem i Niemką Viktorią Rebensburg trwała do końca i dostarczyła widzom wiele emocji.

Brem miała przed ostatnimi zawodami w St. Moritz 52 punkty przewagi nad Rebensburg – niby nie o włos, a jednak jak najbardziej możliwa do zredukowania. W pierwszym przejeździe jednak wydawało się, że sprawa rozstrzygnięta – Brem była w nim najlepsza, Rebensburg ze stratą 0,66 sekundy – dopiero ósma. Druga była Francuzka Taina Barioz, zaś trzecia – ulubienica gospodarzy Lara Gut

Pełne wyniki po 1. przejeździe

W drugim przejeździe wszystko stanęło na głowie. Rebensburg zanotowała chyba drugi po IO 2010 przejazd życia i okazała się najlepsza. Przed przejazdem Brem wyprzedzała ona Barioz o 0,46 sekundy, Gut o 0,75 sekundy, zaś o 1,20 sekundy Kanadyjkę Marie-Michele Gagnon – slalomistkę, której wyjątkowo dobrze dzisiejszy wyjazd wyszedł. Brem pojechała źle, popełniła wiele błędów i po przejechaniu linii mety miała przerażenie w oczach. Chyba trochę czasu minęło zanim policzyła punkty, bo udało jej się o 0,06 sekundy wybronić zwycięstwo w klasyfikacji giganta. Strata 1,16 sekundy i czwarte miejsce dały jej na koniec sezonu 592 punkty i o dokładnie dwa punkty wyprzedziła ona Rebensburg. Kolejne miejsce zajęły – Lara Gut (472), Włoszka Federica Brignone (425) i reprezentująca Liechtenstein Tina Weirather (321).

Pełne wyniki końcowe

Klasyfikacja końcowa slalomu giganta

Puchar Świata dla Gut (1522), wygrała ona z Vonn (1235), Rebensburg (1147), Weirather (1016) i Fridą Hansdotter (915).

Klasyfikacja generalna PŚ

Jarosław Gracka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.