Alpejski PŚ w Sölden. Shiffrin tuż przed Gut-Behrami. Polki bez punktów

14:22, 23.10.2021 Kamil Figiel Aktualizacja: 16:56, 23.10.2021

W emocjonujących zawodach najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin. Amerykanka niesamowicie przejechała drugi przejazd. Drugie miejsce zajęła Lara Gut-Behrami, a na trzecie miejsce wskoczyła Petra Vlhova, będąca szósta na półmetku. Maryna nie ukończyła pierwszego przejazdu, a Magdalena Łuczak zakończyła rywalizację na 34 miejscu.

Image by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0

Po pierwszym przejeździe różnica między Larą Gut-Behrami a Mikaelą Shiffrin wynosiła tylko 0,02 sekundy na korzyść Szwajcarki. Jednak to Amerykanka popisała się najlepszym czasem drugiego przejazdu i wyprzedziła Gut-Behrami o 0,14 sek. Jest to siedemdziesiąte zwycięstwo Mikaeli w zawodach Pucharu Świata, no i naturalnie zostaje ona liderką tegorocznego cyklu. Na uznanie zasługuje Petra Vlhova. Słowaczka awansowała trzy pozycję w górę względem pierwszego przejazdu. Jednak do zwyciężczyni straciła aż 1,30 sekundy. Drugi przejazd kompletnie zawaliła Stephanie Brunner. Austriaczka, dosyć niespodziewanie, na półmetku była na trzecim miejscu. Ostatecznie skończyła siedemnasta.

Poza podium uplasowały się kolejno Katharina Liensberger (+ 1,39 sek.) i Maria Therese Tviberg (+ 1,45 sek.), która awansowała aż dziewięć pozycji w górę. Największy awans względem pierwszego przejazdu zanotowała Brytyjka Alex Tilley. Awansowała z 24 na 13 miejsce. To były fatalne zawody w wykonaniu Włoszek. Aż pięć reprezentantek tego kraju nie ukończyło rywalizacji, w tym Marta Bassino oraz Federica Brignone. Najwyżej z włoskich zawodniczek uplasowała się Sofia Goggia zajmując 16 miejsce.

O dużym pechu może mówić Maryna Gąsienica-Daniel. Polska świetnie rozpoczęła swój pierwszy przejazd. Niestety w najtrudniejszej, środkowej części trasy poślizgnęła się i wypadła z trasy. Za to dobry wynik zaliczyła Magdalena Łuczak. 34 miejsce na 75 zawodniczek dobrze wróży na następne starty. Na kolejne zawody pań będzie musieli poczekać trzy tygodnie. Zaplanowano je na 13 listopada. Będzie to slalom równoległy w austriackim Lech. A już jutro w Sölden powalczą panowie.