Alpejski PŚ w Santa Caterinie. Gigant mężczyzn przełożony na jutro

fot. Janis Blaus via flickr.com

Fani narciarstwa alpejskiego będą musieli dziś obejść się smakiem. Nie tylko supergigant kobiet został odwołany. Nie odbędzie się też dziś slalom gigant mężczyzn w Santa Caterinie. Padający śnieg i zagrożenie lawinowe były powodem decyzji organizatorów o przesunięciu go na jutro.

fot. Janis Blaus via flickr.com

Niewątpliwie jedynym pocieszeniem dla spragnionych rywalizacji narciarzy jest fakt, iż zawody nie zostały definitywnie odwołane i jutro zaplanowane jest ich odbycie. Oczywiście rywalizacja w poniedziałek nigdy nie zgromadzi tylu telewidzów (widzów nie będzie w ogóle, jak to w covidowej rzeczywistości), ile niedzielna. Niemniej im mniej odwołanych zupełnie zawodów, tym dla dyscypliny po prostu lepiej.

Dlatego musimy poczekać do jutra z odpowiedziami na palące pytania. Do najważniejszych należy to, czy Henrik Kristoffersen przełamie zła passę i zajmie sobie należne miejsce w czołówce? Czy reprezentanci dwóch post-jugosławiańskich krajów – Filip Zubcic z Chorwacji i Zan Kranjec ze Słowenii utrzymają olbrzymią formę? Czy Alexis Pinturault z Francji pokaże, iż wczorajszy drugi przejazd był li tylko jednorazową wpadką. Czy Marco Odermatt udźwignie dość niespodziewaną rolę lidera klasyfikacji gigantowej? Przekonamy się o tym – jak dobrze pójdzie – jutro.

źródło: własne