Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm. Matthias Mayer wygrał 1. trening zjazdu. Austriacy zdominowali czołówkę

11:39, 03.03.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 12:48, 03.03.2021

Matthias Mayer wygrał 1. trening zjazdu zaplanowanego w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Saalbach. Austriak na własnej ziemii o 0,01 sek. wyprzedził Dominika Parisa. Na miejscu trzecim uplasowali się ex aequo: rodak zwycięzcy Daniel Danklmaier i Francuz Mathieu Baillet. Obaj stracili 0,28 sek.

W Saalbach ścigają się specjaliści od konkurencji szybkościowych. W weekend odbędą się 2 zjazdy i 1 supergigant. Austriacka miejscowość zastępuje Kvitfjell. Norwegowie w obawie przed koronawirusem, zrezygnowali z organizacji Pucharu Świata.

Najlepiej na treningu poradził sobie Matthias Mayer. Dla alpejczyka, który z ostatnich mistrzostw świata wrócił bez medalu, to dobry znak. O 0,01 sek. pokonał Włocha Dominika Paris. Trzecie miejsce zaskakująco przypadło Danielowi Danklmaierowi oraz Mathieu Baillet ( strata 0,28 sek. do zwycięzcy). Na własnej ziemii czołówkę zdecydowanie zdominowali Austriacy. Aż 4 reprezentantów tego kraju uplasowało się w czołowej "10". Świetnie spisał się Felix Monsen. Szwed stracił tylko 0,74 sek. Ten czas pozwolił mu na dziesiątą lokatę. Dopiero dwunasty był świeżo upieczony mistrz świata w zjeździe - Vincent Kriechmayr.

Do zakończenia sezonu pozostało 3 zjazdy. W walce o małą kryształową kulę najbardziej liczą się Beat Feuz i Matthias Mayer. Dzieli ich 48 punktów. Dominik Paris do prowadzącego Szwajcara traci już ponad 100.