Alpejski PŚ w Lienz: Shiffrin triumfuje w slalomie, Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu

fot: Aspen Snowmass / CC BY ND

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY ND

Zwycięstwem Mikaeli Shiffrin zakończyły się dzisiejsze zmagania kobiet w alpejskim Pucharze Świata w Lienz. Amerykanka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji slalomów. Za jej plecami znalazły się Wendy Holdener i Frida Hansdotter. 

Mikaela Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe dzisiejszego slalomu w Lienz. Amerykanka jako jedyna osiągnęła czas poniżej pięćdziesięciu dwóch sekund (dokładnie 51,02 sek.). Drugi czas wykręciła Szwedka Frida Hansdotter, która traciła jednak 1,14 sekundy. Wendy Holdener cieszyła się z trzeciego rezultatu a Petra Vlhova z czwartego. Straty tych zawodniczek wynosiły kolejno 1,28 i 1,58 sek. Szczególnie Słowaczce zależało, aby w drugim przejeździe poprawić rezultat. W tym sezonie ani razu nie uplasowała się w zmaganiach slalomowych poza czołową dwójką. Bernadette Schild była po pierwszej turze najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką gospodarzy. Austriaczka traciła do Shiffrin sekundę i siedemdziesiąt setnych. Niestety, pierwszego przejazdu nie ukończyła jedyna nasza reprezentantka – Maryna Gąsienica-Daniel. Taki sam los spotkał dwunastą zawodniczkę klasyfikacji slalomu Anę Bucik ze Słowenii.

Na początku drugiej rundy wyróżniła się Estelle Alphand. Szwedka zajmował dwudzieste trzecie miejsce ze stratą prawie trzech sekund do Shiffrin. W finale postawiła jednak wszystko na jedną kartę i uzyskała czas 51,70 sek. Była ostatniecznie jedyną zawodniczką rundy, której udało się zejść poniżej pięćdziesięciu dwóch sekund. Ten rezultat pozwolił jej awansować o osiemnaście pozycji i zająć piąte miejsce. Na tej samej lokacie znalazła się ostatecznie Petra Vlhova. Słowaczka na początku drugiego przejazdu radziła sobie nieźle, ale błędy w decydujących momentach spowodowały, że straciła sporo. Wyzwanie prowadzącej po pierwszym przejeździe Shiffrin, postanowiła rzucić Wendy Holdener. Szwajcarka płynnie pokonała trasę i przed startem ostatnich zawodniczek prowadziła. Druga po pierwszej rundzie Frida Hansdotter nie potrafiła jej dotrzymać kroku i w rezultacie straciła łącznie trzydzieści trzy setne sekundy do Szwajcarki. Mikaela Shiffrin miała świadomość dużej przewagi i spokojnie mogła mierzyć się ze slalomem. Amerykanka osiągnęła jedenasty czas drugiej tury, ale utrzymała zapas (przewaga wynosiła ostatecznie 0,89 sek.).

Wyniki pierwszego przejazdu
Końcowe wyniki

Mikaela Shiffrin odnosząc dwudzieste siódme zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, umocniła się na czele klasyfikacji generalnej i slalomowej. W tej drugiej Amerykanka ma teraz 380 punktów i uciekła Petrze Vlhovej na 75 “oczek”.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.