Alpejski PŚ w Lenzerheide. Manuel Feller najlepszy w ostatnim slalomie sezonu

Fot. Rosmarie Knutti

Manuel Feller zakończył swoje występy w Pucharze Świata 2020/2021 zwycięstwem podczas finałów w Lenzerheide. Austriak był dziś najlepszy w slalomie i choć nie miał idealnego sezonu to w ostatnich zawodach tej edycji Pucharu Świata mógł cieszyć się z wygranej. Na podium stanęli też Clement Noel i Alexis Pinturault. Dużą Kryształową Kulę zapewnił sobie już wcześniej Pinturault, a małą za slalom Marco Schwarz.

Fot. Rosmarie Knutti

Przed ostatnimi zawodami alpejskiego Pucharu Świata 2020/2021 właściwie wszystko było już wiadome. Alexis Pinturault mógł bez żadnej presji cieszyć się występem w slalomie po wygraniu klasyfikacji generalnej, Marco Odermatt nie mając już żadnych szans na dużą Kryształową Kulę nie pojawił się na starcie, a Marco Schwarz nie musiał zbytnio się wysilać, gdyż zapewnił sobie już wcześniej małą Kryształową Kulę za slalom. Jednak jak na najlepszego slalomistę sezonu przystało, Schwarz nie zamierzał zadowolić się dotychczasowymi sukcesami. Austriak po pierwszym przejeździe dzisiejszych zawodów w Lenzerheide znajdował się na prowadzeniu, choć z niewielką przewagą 0,18 sek. nad drugim w klasyfikacji Clementem Noelem. Trzecie miejsce zajmował Adrian Pertl (+0,62 sek.), ale z zaledwie 0,01 sek. przewagi nad czwartym Ramonem Zenhäusernem. Na piątym miejscu klasyfikowany był Linus Strasser (+0,72 sek.), na szóstym Manuel Feller (+0,94 sek.), na siódmym Loic Meillard (+0,97 sek.), a na ósmym Alex Vinatzer (+1,00 sek.).

Wyniki po 1. przejeździe

Drugi przejazd rozpoczął się od pożegnania Jeana-Baptiste’a Grange’a, który zakończył swoją długą i bogatą w sukcesy karierę. Francuz nie liczył się dziś w walce o zwycięstwo, gdyż po pierwszym przejeździe zajmował 20. miejsce. Pozwolił sobie zatem na dość luźny przejazd, nie za bardzo przejmując się ustawionymi tyczkami. O wygraną walczyli natomiast jego koledzy z kadry Alexis Pinturault i Clement Noel. Ostatecznie żadnemu z nich nie udało się triumfować, gdyż po pierwsze miejsce sięgnął dziś Manuel Feller. Austriacy przed ostatnim przejazdem w sezonie 2020/2021 byli już pewni zwycięstwa, bo na prowadzeniu znajdował się wówczas Feller, a zawody kończył Marco Schwarz. Drugiemu z austriackich alpejczyków nie do końca się dziś powiodło, gdyż popełnił spory błąd w końcówce, który kosztował go utratę prędkościi czasu, przez co spadł na szóste miejsce. Na drugiej lokacie uplasował się Clement Noel (+0,08 sek.), który dzięki temu awansował na drugą pozycję w klasyfikacji łącznej slalomu. Noelowi pomógł dziś Ramon Zenhäusern, który nie ukończył drugiego przejazdu, przez co spadł na trzecie miejsce w rankingu tego sezonu. Z dziewiątego miejsca na trzecie przesunął się w drugim przejeździe Alexis Pinturault (+0,11 sek.). Czwarte miejsce zajął Alex Vitanzer (+0,32 sek.), piąte Loic Meillard (+0,33 sek.), szóste wspomniany już Schwarz, siódme Luca Aerni, a ósme Victor Muffat-Jeandet.

Wyniki po 2. przejeździe

Slalom mężczyzn w Lenzerheide nie miał już wielkiego wpływu na czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Najlepsza piątka zachowała swoje pozycje. Zwyciężył oczywiście Alexis Pinturuault, drugie miejsce zajął Marco Odermat, trzecie Marco Schwarz, czwarte Loic Meillard, piąte Filip Zubcic. Na miejscu szóstym pozostał Henrik Kristoffersen, który wcześniej był klasyfikowany na nim razem z Matthiasem Mayerem. W związku z tym, ze Mayer nie startował w slalomie, spadł dziś na miejsce siódme.

Klasyfikacja slalomu

Klasyfikacja generalna

Źródło: własne