Alpejski PŚ w La Thuile: Premierowe zwycięstwo Niny Ortlieb. Brignone lepsza od Vlhovej

fot. TP/OTS - Nina Ortlieb, Juniorenweltmeisterin

fot. TP/OTS – Nina Ortlieb, Juniorenweltmeisterin

We włoskiej miejscowości La Thuile rozegrano dzisiaj supergigant pań zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Najwięcej powodów do radości miała Nina Ortlieb, która okazała się lepsza o 0,01 sekundy od liderki klasyfikacji generalnej. Federica Brignone może zatem mówić o sporym pechu. Dla Austriaczki to pierwsze zwycięstwo w karierze. Na podium zameldowała się także Corine Suter.

Austriaczka Nina Ortlieb okazała się najlepsza podczas dzisiejszego supergiganta kobiet w La Thuile. Włoska miejscowość będzie kojarzyła się 23-letniej zawodniczce z ogromem szczęścia, bowiem jej czas okazał się ledwie 0,01 sek. lepszy od drugiej Brignone. Dzięki temu Ortlieb może już w CV zapisać, że wygrała zawody alpejskiego Pucharu Świata. Jej forma ostatnio wyraźnie rosła, bowiem przed tygodniem zaliczyła premierowe miejsce na podium – zajęła trzecią lokatę w zjeździe rozgrywanym w Crans Montanie. Faworytka gospodarzy Federica Brignone musiała zadowolić się drugą pozycją. Dla niej ważne jednak było to, że poza czołową trójką znalazła się Petra Vlhova. Słowaczka była czwarta ze stratą 0,39 sek. do zwyciężczyni. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Corine Suter. Liderka obu klasyfikacji konkurencji szybkościowych jest w świetnej formie i utrzyma pierwsze miejsce w super G.

W czołowej dziesiątce sobotnich zmagań znalazły się jeszcze trzy reprezentantki Szwajcarii, dwie Włochów i jedna Czeszka. Na piątej lokacie zmagania zakończyła Marta Bassino, której do podium zabrakło 0,44 sek. Za nią sklasyfikowana została Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska pokonała trasę supergiganta o 0,54 sek. wolniej od Ortlieb. Za Czeszką uplasowały się kolejno: Elena Curtoni (+0,78 sek.), Joana Haehlen (+0,82 sek.), Wemdy Holdener (+0,95 sek.) i zamykająca najlepszą dziesiątką Lara Gut-Behrami (+0.98 sek.).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj