Alpejski PŚ w Kvitfjell: Hannes Reichelt najlepszy w pierwszym treningu zjazdu, Kłusak 59.

13:56, 08.03.2018 Anna Felska Aktualizacja: 18:05, 08.03.2018

Austriak Hannes Reichelt okazał się najlepszy w pierwszym treningu zjazdu przez zawodami alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell. Najlepszy reprezentant gospodarzy Kjetil Jansrud dopiero na 12. miejscu.

W pierwszym treningu z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Austrii. Hannes Reichelt trasę zjadu w Kvitfjell pokonał w czasie 1:24.42. Drugi wynik uzyskał Johan Clarey. Francuz stracił do Austriaka 0,2 s. Na trzecim miejscu uplasował się drugi reprezentant Austrii Otmar Striedinger (+0,34).  Za czołową trójką różnice były niewielkie. Czwarte miejsce zajął Włoch Christof Innerhofer, ze stratą 0,39 s do Reichelta. Piąty był Francuz Adrien Theaux (+0,4). W najlepszej szóstce uplasował się trzeci Austriak Christopher Neumayer (+0,5). Szwed Felix Monsen zajął 7. miejsce ze stratą 0,53 s.  W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowali się również: Szwajcar Mauro Caviezel (+0,55) oraz Francuzi - Roy Piccard (+0,94) i Blaise Giezendanner (+0,97).

Dopiero na 12. miejscu uplasował się najlepszy reprezentant Norwegii - Kjetil Jansrud, który do Reichelta stracił 1,10 s. Jedyny reprezentant Polski Michał Kłusak uzyskał 59. rezultat, tracąc do zwycięzcy 3,73 s.