Alpejski PŚ w Kvitfjell: Czy Jansrud utrzyma przewagę w supergigancie? (lista startowa)

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Rywalizację w Kvitfjell zakończy niedzielny supergigant, który rozpocznie się o 10:30. Na liście startowej widnieją nazwiska sześćdziesięciu czterech zawodników z szesnastu krajów. 

W klasyfikacji generalnej na czele znajduje się Kjetil Jansrud z łączną liczbą 260 punktów. Wyprzedza on swojego kolegę z drużyny, Aksela Lunda Svindala o 46 “oczek”. Z kolei miejsca od trzeciego do szóstego zajmują Austriacy: Vincent Kriechmayr, Hannes Reichelt, Max Franz oraz Matthias Mayer, który do Jansruda traci 100 punktów, a do rozegrania pozostały jeszcze dwa zawody w super-G.

Ostatnia rywalizacja w tej konkurencji odbyła się w Pjongczangu, kiedy to mistrzem olimpijskim nieoczekiwanie został Matthias Mayer. Drugie miejsce przypadło w udziale Beatowi Feuzowi, a na najniższym stopniu podium stanął właśnie Kjetil Jansrud.

W zeszłym sezonie w Kvitfjell najlepszy okazał się Peter Fill. Wyprzedził on Hannesa Reichelta oraz Erika Guaya. Kanadyjczyk nie wystąpi w jutrzejszych zawodach z powodu kontuzji, tej samej, która uniemożliwiła mu występ na tegorocznych igrzyskach olimpijskich.

Jako pierwszy na trasie pojawi się Dominik Paris, z numerem drugim pojedzie dzisiejszy triumfator w zjeździe, Thomas Dressen. Po nich zaprezentują się: Aleksander Aamodt Kilde, Bostjan Kline, Hannes Reichelt, Christof Innerhofer, Aksel Lund Svindal, Thomas Tumler, Kjetil Jansrud. Pierwszą dziesiątkę narciarzy zamknie Christian Walder. Jedenasty alpejczyk to aktualny mistrz olimpijski, Matthias Mayer, a czternasty to Blaise Giezendanner, który sprawił niemałą niespodziankę, zajmując czwarte miejsce w supergigancie w Pjongczangu. 59. numer startowy otrzymał Michał Kłusak.

Zawody rozpoczną się o 10.30.

Lista startowa

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.