Alpejski PŚ w Kitzbühel: Steve Nyman i Aleksander Kilde najlepsi podczas treningów

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

fot. Stephan Vereno / CC BY ND
fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Zawody alpejskiego PŚ w Kitzbühel poprzedziły dwa treningi zjazdu. Wczoraj najlepszy czas uzyskał Amerykanin Steven Nyman, a dziś Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Rywalizacja o punkty w zjeździe odbędzie się w sobotę, a jutro panowie ścigać się będą w supergigancie. 

W pierwszym treningu najlepszy był  Steven Nyman. To jeden ze starszych zawodników, ale jego największe sukcesy przypadają właśnie na ostatnie sezony. W PŚ 2016/2017 raz był w czołowej trójce zajmując trzecie miejsce w zjeździe w Val Gardena. Drugie miejsce zajął Beat Feuz (+0,37 sek.), a trzecie Johan Clarey (+0,95 sek.). Na miejscach piątym i czwartym znaleźli się Austriacy: Vincent Kriechmayr i Matthias Mayer. Szósty był Maxence Muzaton, a siódmy Hannes Reichelt. Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Christof Innerhofer, którego zabrakło w Wengen, ale można powiedzieć, że właściwie nic nie stracił na swojej nieobecności.

Wyniki 1. treningu

Czołówka drugiego treningu to już zupełnie inne nazwiska. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Aamodt Kilde. Różnice między zawodnikami były o wiele mniejsze niż w pierwszym treningu, bo drugi w rankingu Hannes Reichelt stracił do Kilde tylko 0,02 sek., a trzeci Kjetil Jansrud 0,07 sek. Czwarte miejsce zajął Valentin Giraud Moine (+0,14 sek.), a piąte Max Franz (+0,16 sek.). Na szóstym miejscu znalazł się Erik Guay, na siódmym Romed Baumann, a na ósmym Adrien Theaux.

Wyniki 2. treningu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.