Alpejski PŚ w Killington: Drugi slalom w sezonie - Shiffrin czy Vlhova (lista startowa)

09:30, 26.11.2017 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 21:59, 18.01.2018

Po wczorajszym slalomie gigancie przyszedł czas na slalom w amerykańskim Killington, gdzie od soboty odbywają się zawody Pucharu Świata pań w narciarstwie alpejskim. Czy dziś uda się reprezentantce gospodarzy - Mikaeli Shiffrin sięgnąć po upragnione zwycięstwo?

W zeszłym roku na trasie slalomowej w Killington bezkonkurencyjna okazała się Mikaela Shiffrin, dla której było to 10. slalomowe zwycięstwo z rzędu w zawodach Pucharu Świata. Amerykanka wyprzedziła o prawie sekundę Słowaczkę Veronikę Velez-Zuzulovą. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została reprezentantka Szwajcarii Wendy Holdener.

Podczas wczorajszego slalomu giganta zmagania zawodniczek na trasie Superstar dopingowało ponad 18 tysięcy kibiców. Czy te tłumy poniosą dziś Shiffrin do pierwszej wygranej w tym sezonie?

Główną faworytką do triumfu w dzisiejszym slalomie jest oczywiście wspomniana już wyżej Mikaela Shiffrin, która choć wczoraj zajęła bardzo dobre drugie miejsce, to z pewnością będzie chciała przypieczętować zwycięstwo przy swojej publiczności. Groźną rywalką Shiffrin będzie aktualna liderka klasyfikacji slalomowej - Petra Vlhova. Słowaczka wygrała dwa ostatnie wyścigi (w Aspen oraz Levi) i tym samym ma szansę na powtórzenie sukcesu Mikaeli Shiffrin, Marlies Schild oraz Marii Hoefl-Riesch, które w ciągu ostatnich 13 lat odniosły trzy slalomowe triumfy z rzędu. Warto pamiętać również o Wendy Holdener oraz Fridzie Hansdotter, które podczas slalomu w Levi zajęły kolejno 3. i 4. miejsce.

Na liście startowej dzisiejszych zawodów znalazły się 62 zawodniczki. Jako pierwsza na trasę w Killington ruszy Frida Hansdotter, a tuż za nią Petra Vlhova. Mikaela Shiffrin pojedzie z numerem 5.

Reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje jako 62. Polka wczorajszego pierwszego przejazdu slalomu giganta nie ukończyła, ale miejmy nadzieję, że dziś będzie inaczej.

Pełna lista startowa

Pierwszy przejazd slalomu ruszy o godz. 16:00, natomiast drugi wystartuje o godz. 19:00.

Program PŚ w Killington 2017 (transmisje TV)

Po wczorajszym slalomie gigancie na pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wciąż utrzymuje się Mikaela Shiffrin, z dorobkiem 205 punktów. Na drugim miejscu plasuje się wczorajsza triumfatorka Viktoria Rebensburg, która do Amerykanki traci zaledwie 5 punktów. Na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Petra Vlhova (strata 64 punkty). Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmują Stephanie Brunner, Manuela Moelgg oraz Tessa Worley.