Alpejski PŚ w Jeongseon: Vonn ponownie najszybsza na treningu

fot. Duncan Rawlinson / CC BY NC

fot.
Duncan Rawlinson
/ CC BY NC

Lindsey Vonn okazała się najlepsza również na drugim treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jeongseon. To jednak dopiero testy, a zwyciężczynię zawodów poznamy jutro. Z pewnością jednak Vonn będzie jedną z głównych faworytek. 

Czołowa trójka treningu była dziś taka sama jak wczoraj. Vonn zajęła pierwsze miejsce, druga była Ilka Štuhec (+0,10 sek.), a trzecie Sofia Goggia (+0,93 sek.). Należy jednak zaznaczyć, że Słowenka i Włoszka nie pokonały trasy całkiem przepisowo, co w zawodach skutkowałoby dyskwalifikacją. Czwarte miejsce zajęła Stacey Cook, piąte Michelle Gisin, szóste Breezy Johnson, siódme Christine Scheyer, ósme Jacqueline Wiles (z potencjalną dyskwalifikacją), dziewiąte Tina Weirather, a dziesiąte Laurenne Ross.

Wyniki 2. treningu

Przejazdu treningowego nie ukończyło 6 zawodniczek: Fabienne Suter, Corinne Suter, Tamara Tippler, Elisabeth Görgl, Anna Hofer i Kristina Riis-Johannessen. Nie startowała Elena Fanchini, która ma problem z kolanem i nie zobaczymy jej także w jutrzejszych zawodach, które rozpoczną się o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.