Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Kto będzie najszybszy na trasie Kandahar? (listy startowe)

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

fot. Christian Allinger / CC BY NC SA

Trasa Kandahar uważana jest za jedną z najtrudniejszych pośród wszystkich stoków alpejskiego Pucharu Świata pań. Po zmianie w programie jutro w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen zmierzy się z nią 58 alpejek. 

Niemieccy organizatorzy postanowili zmienić plan i tak jutro panie będą walczyć w supergigancie, a w niedzielę zmierzą się w zjeździe, którego to start ulokowany jest na 1540 m n.p.m. , a meta znajduje się około 700 metrów niżej. Alpejski mają do pokonania 2936 metrów, podczas których muszą zmierzyć się nawet z 85% nachyleniem podłoża. Od 1970 roku Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen corocznie gości w kalendarzu FIS, a w 2011 roku ta bawarka miejscowość miała zaszczyt organizować mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim.

W zeszłym roku w tym znanym kurorcie rozegrano dwa zjazdy i w obu triumfowała dobrze znana Amerykanka Lindsey Vonn. W tym roku wiemy już, że do Niemiec ta utytułowana zawodniczka nie przyjedzie z uwagi na problemy zdrowotne związane z kolanem. W 2018 roku na podium towarzyszyła jej dwukrotnie druga Sofia Goggia, która w ten weekend powraca do rywalizacji po kontuzji odniesionej jeszcze przed inauguracją sezonu 2018/2019 oraz trzecie Cornelia Huetter i Tina Weirather.

Prognozy pogody na najbliższe dni nie wydają się zbytnio optymistyczne. W sobotę, jak i niedzielę spodziewane są opady śniegu z deszczem, jak i dodatnie temperatury. Dobrą wiadomością jest to, że mgła oraz wiatr nie powinny przeszkadzać w rywalizacji.

Supergigant rozpocznie Szwajcarka Jasmine Flury, następnie na trasie pojawi się Joana Haehlen i Elena Curtoni. Z numerem szóstym pokaże się Sofia Goggia, a jako dziewiąta pojedzie Tina Weirather. Pierwsza reprezentantka gospodarzy, czyli Viktoria Rebensburg otrzymała siedemnasty numer startowy.

Lista startowa supergiganta

Lista startowa zjazdu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.