Alpejski PŚ w Courchevel: Maryna Gąsienica-Daniel najlepiej w karierze, Shiffrin triumfuje

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W Courchevel odbyły się zawody w slalomie równoległym pań. Najlepsza okazała się Mikaela Shiffrin (USA), która wyprzedziła Słowaczkę Petrę Vlhovą oraz Włoszkę Irenę Curtoni.

Zawody odbywały się według podobnych zasad, co zawody mężczyzn w Alta Badia – z tym, że tam odbywał się slalom gigant równoległy wliczany do klasyfikacji slalomu giganta, w Courchevel zaś slalom równoległy liczony do klasyfikacji slalomu. Różnica była widoczna – bramki były gęściej rozstawione, zaś zawodniczki miały znacznie większe problemy z dojechaniem do mety.

Niespodzianek nie było – w finale spotkały się dwie najlepsze slalomistki – Mikaela Shiffrin pokonała po drodze Coralie Frasse Sombet (Francja), Austriaczkę Carmen Thalmann, Austriaczkę Ricardę Haaser i wspomnianą Curtoni, zaś Vlhova Polkę Marynę Gąsienicę-Daniel (mimo wszystko wielkie brawa – świetny start naszej zawodniczki w kwalifikacjach i godna postawa w pojedynku z wielką Słowaczką – Maryna sklasyfikowana została na siedemnastym miejscu, najwyżej z zawodniczek, które odpadły w pierwszej rundzie), Niemkę Marinę Wallner, Szwajcarkę Denise Feierabend i Norweżkę Maren Skjøld. W finale Amerykanka  okazała się o włos (0,04 sek.) lepsza od Słowaczki.

Inaczej wyglądała rywalizacja o trzecie miejsce – Skjøld brawurowo, ale i szczęśliwie awansowała do półfinału, ale w pojedynku o trzecie miejsce szybko upadła i nie dojechała do końca. W pojedynku o piąte miejsce Haaser i Szwajcarka Wendy Holdener wjechały na metę równo i obydwie zostały sklasyfikowane na pozycji piątej, zaś siódme miejsce zdobyła Austriaczka Katharina Truppe pokonując Feierabend.

Klasyfikacja końcowa
Drabinka

Źrodło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.