Alpejski PŚ w Beaver Creek: Pierwsza wygrana Vincenta Kriechmayera w PŚ w supergigancie

fot. Brian Brake / CC BY SA

fot. Brian Brake / CC BY SA

Austriak Vincent Kriechmayr odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Dziś Kriechmayr najszybciej uporał się z supergigantową trasą w Beaver Creek. 

Choć Kriechmayr w sezonie 2015/2016 zajął w klasyfikacji super G czwarte miejsce i dwukrotnie stał na podium, to dziś nie należał do głównych faworytów, głównie z powodu nieco słabszego sezonu 2016/2017, w którym nie potrafił odnaleźć dawnej formy. Ten sezon rozpoczął od dwóch 9. miejsc w Lake Louise. Dziś w Beaver Creek był już najlepszy. Taka sytuacja w Pucharze Świata do tej pory mu się nie przytrafiła, w związku czym Kriechmayr mógł cieszyć się ze swojej pierwszej wygranej. Po raz drugi w tym sezonie na podium supergigantowym stanęli Kjetil Jansrud i Hannes Reichelt. Jansrud tym razem uplasował się o jedno miejsce niżej i został sklasyfikowany na drugiej pozycji (+0,23 sek.), a Reichelt powtórzył wynik z Lake Louise i ponownie zajął trzecie miejsce (+0,33 sek.).

Tuż za podium znalazła się dwójka Francuzów – Adrien Theaux (+0,44 sek.) na miejscu czwartym i Alexis Pinturault (+0,53 sek.) na piątym. Z takim samym czasem na miejscu szóstym uplasowali się Aksel Lund Svindal i Matthias Mayer (+0,60 sek.). W czołowej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Aleksandra Aamodta Kilde (+0,67 sek.), który był ósmy, dwóch Niemców: Andreasa Sandera (+0,79 sek.) i Thomasa Dressena (+0,83 sek.) sklasyfikowanych na pozycjach dziewiątej i dziesiątej i dla Dominika Parisa, który wspólnie z Dressenem zajął miejsce dziesiąte.

Pełne wyniki super G

Jutro w Beaver Creek odbędą się zawody w zjeździe.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.