Alpejski PŚ w Bansku: Włoskie podium w drugim zjeździe kobiet

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Elena Curtoni zwyciężyła w drugich zawodach w zjeździe w bułgarskim Bansku. Na podium Pucharu Świata towarzyszyły jej dwie rodaczki: Marta Bassino i Federica Brignone. 

Na dość nieskomplikowanej i mało przypominającej zjazd trasie w Bansku, odbył się dziś drugi zjazd kobiet, w którym swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w alpejskim Pucharze Świata odniosła Elena Curtoni. Włoszka ten sezon rozpoczęła od dość średnich występów w Lake Louise i Altenmarkt-Zauchensee, ale w Bansku zdołała pokazać się z dużo lepszej strony. Wczoraj zajęła czwarte miejsce w pierwszym zjeździe, a dziś okazała się być najlepsza na tej samej trasie.

Drugie miejsce ze stratą 0,10 sek. zajęła Marta Bassino, a trzecia była Federica Brignone (+0,14 sek.). Po raz ostatni Włoszki całe podium wzięły dla siebie w styczniu 2018, w zjeździe w Bad Kleinkirchheim. W czołowej trójce znalazły się wtedy Sofia Goggia, Federica Brignone i Nadia Fanchini. W sumie dzisiejsze osiągnięcie Włoszek to już czwarty taki wyczyn w historii, bo na koniec sezonu 2016/2017, na podium giganta w Aspen stanęły Brignone, Goggia i Bassino. a w 1996 bo udało się to jeszcze trójce: Deborah Compagnoni, Sabrina Panzanini i Isolde Kostner w gigancie w Narviku.

Liderka Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin, dziś była niżej od Brignone, swojej głównej rywalki w walce o dużą kryształową kulę, ale straciła niewiele, bowiem zajęła czwarte miejsce (+0,35 sek.). Na pozycji piątej uplasowała się druga z Amerykanek Breezy Johsnon, a na szóstej Niemka Kira Weidle.

Pełne wyniki 2. zjazdu

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.