Alpejski PŚ w Bansko. Filip Zubcic najlepszy w slalomie gigancie. Świetny występ Stefana Brennsteinera

Filip Zubcic wygrał zawody slalomu giganta w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Chorwat wyprzedził mistrza świata z Cortiny – Mathieu Faivre o 0,40 sek. Trzecie miejsce bardzo niespodziewanie zajął Austriak Stefan Brennsteiner, który do zwycięzcy stracił 0,93 sek.

fot. Agence Zoom / Fis-ski.com

Po mistrzostwach świata w Cortinie alpejczycy wrócili na stok. Bansko gości specjalistów konkurencji technicznych. Zarówno na dziś i jutro zaplanowano slalom gigant.

Swoją dobrą formę potwierdził świeżo upieczony mistrz świata. Mathieu Faivre prowadził po 1 przejeździe. Drugi Filip Zubcic przegrał z nim o 0,11 sek. Podium uzupełniał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Alexis Pinturault, który stracił 0,23 sek. Na czwartym miejscu plasował się Henrik Kristoffersen. Świetnie spisał się jadący z 24 numerem Stefan Brennsteiner. Austriak był piąty. Poniżej oczekiwań spisał się wicemistrz świata z Cortiny. Luca de Aliprandini na półmetku zajmował 15 lokatę. Z najwyższym, 53 numerem do 2 przejazdu zakwalifikował się Adrian Pertl.

W drugim przejeździe świetnie spisał się Stefan Hadalin. Słoweniec uzyskał najlepszy czas i przesunął się aż o 15 pozycji. To dało mu ostatecznie 9 lokatę. Znów niezbyt dobry przejazd zaliczył Luca de Aliprandini. Włoch po kilku błędach zakończył zawody na 18 miejscu. Tuż przed nim sklasyfikowany został Henrik Kristoffersen. Norwegowi nie udał się 2 przejazd i wypadł z czołowej „10”. Na jego niepowodzeniu skorzystał Stefan Brennsteiner. Austriak ostatecznie zakończył zmagania na podium, po tym jak Alexis Pinturault uderzył ręką w bramkę. Najlepszy okazał się natomiast Filip Zubcic. Chorwat w pewnym stylu przejechał trasę, pokonując lidera na półmetku, Mathieu Faivre o 0,40 sek. Brennsteiner stracił do niego 0,93 sek. Czołowa piątkę uzupełnili wspomniany wyżej Pinturault oraz Marco Odermatt.

Filip Zubcic po dzisiejszym zwycięstwie awansował na 2 miejsce w klasyfikacji gigantowej. Ze stratą 22 punktów do Alexisa Pinturault wciąż pozostaje w walce o małą kryształową kulę.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna