Alpejski PŚ w Åre. Vlhova wygrywa 1. slalom w Åre. Królowa wraca na tron

17:32, 12.03.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 17:53, 12.03.2021

Petra Vlhova wygrała 1. slalom rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Åre. Słowaczka wyprzedziła o 0,20 sek. Katharinę Liensberger. Trzecie miejsce zajęła Mikaela Shiffrin, która do zwyciężczyni straciła 0,64 sek.

Alpejski Puchar Świata w Åre to ostatni przystanek pań przed finałami sezonu, które odbędą się w Lenzerheide. W Szwecji dwukrotnie zaplanowano rywalizację slalomistek.

Pierwszy przejazd dzisiejszych zawodów przebiegał bez większych niespodzianek. Najlepszy czas uzyskała Petra Vlhova. Wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o 0,41 sek. wyprzedzała Mikaelę Shiffrin. Trzeci czas uzyskała Katharina Liensberger, która do liderki traciła 0,57 sek. Mniej niż sekundę ze świetnie dysponowaną Słowaczką przegrywała jeszcze Wendy Holdener. Wysokie miejsca zajmowały Martina Dubowska oraz Andreja Slokar. Panie zajmowały odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce. Pierwszego przejazdu nie ukończyły m.in Katharina Huber czy Erin Mielrzyński.

Świetny drugi przejazd zaliczyła Ali Nullmeyer. Kanadyjka awansowała o 17 miejsc do góry i ukończyła zawody na 12 pozycji. W czołówce nie doszło do istotnych zmian. Zawody wygrała prowadząca po 1. przejeździe Petra Vlhova. Druga była Austriaczka Katharina Liensberger. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Mikaela Shiffrin. Czołową "5" uzupełniły Wendy Holdener oraz Lena Duerr. Do mety drugiego przejazdu dojechało 25 alpejek.

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło Petrze Vlhovej wrócić na pozycję liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na sobotę zaplanowano kolejny slalom.