Alpejski PŚ w Åre: Vincent Kriechmayr zwycięża w super G, Jansrud z małą kryształową kulą

fot. Rosmarie Knutti

fot. Rosmarie Knutti

Austriak Vincent Kriechmayr zwyciężył w ostatnim tej zimy supergigancie. W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Åre na podium stanęli również Christof Innerhofer oraz ex aequo Aksel Lund Svindal i Thomas Dressen. 

Już przed dzisiejszą rywalizacją wiadomo było, że trzecią w karierze małą kryształową kulę za triumf w klasyfikacji supergiganta zdobył Kjetil Jansrud. Norweg dzisiaj zajął jednak dopiero szóste miejsce ze stratą 0,19 s do Kriechmayra. Dla Austriaka jest to dopiero trzecia wygrana w zawodach Pucharu Świata w karierze i druga w super gigancie. Drugie miejsce zajął dzisiaj Włoch Christof Innerhofer, który do zwycięzcy stracił 0,04 s. Na trzecim stopniu podium stanęli Aksel Lund Svindal oraz Thomas Dressen, którzy również niewiele stracili do Kriechmayra, tylko 0,08 s.

Tuż za podium na 5. miejscu uplasował się kolejny Austriak Hannes Reichelt (+0,15), a lokatę niżej wylądował wspomniany wcześniej Kjetil Jansrud. W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowali się również: Mauro Caviezel (+0,23), Josef Ferstl (+0,37), Christian Walder (+0,42) oraz triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marcel Hirscher (+0,43).

Pełne wyniki

W klasyfikacji supergiganta za plecami Jansruda (400 pkt) uplasował się dzisiejszy triumfator Vincent Kriechmayr, który stracił do niego 80 pkt. Na trzecim miejscu zakończył Aksel Lund Svindal (274 pkt).

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.