Alpejski PŚ w Altenmarkt: Ledecká pierwsza na treningu zjazdu (lista startowa zawodów)

fot. Robert Andersson / CC BY NC ND

fot. Robert Andersson / CC BY NC ND
fot. Robert Andersson / CC BY NC ND

Za czwartą próbą w końcu udało się przeprowadzić trening zjazdu przed Pucharem Świata w Altenmarkt-Zauchensee. Śnieg przeszkadzał w czwartek, piątek i sobotę, ale dziś pogoda jest bardzo przyjazna dla zjazdu. Najlepszy czas uzyskała Ester Ledecká.

Dziś w Altenmarkt pierwotnie miała odbyć się kombinacja, ale po odwołaniu wczorajszego zjazdu zdecydowano się na przeniesienie go na niedzielę i rezygnację z kombinacji. Wyniki treningu są dość zaskakujące, bo w czołowej dziesiątce są tylko dwie zawodniczki z pierwszej grupy. Lara Gut zajęła miejsce 7, a Tina Weirarther 8. Sporo natomiast zawodniczek z dalszymi numerami zdołało uplasować się na wysokich miejscach. Pierwszą pozycję zajęła Ester Ledecká, która światową sławę zyskała jako snowboardzistka, ale ostatnio coraz lepiej radzi sobie w narciarstwie. Latem została zwyciężczynią klasyfikacji Pucharu Ameryki Południowej, a w sezonie zimowym w Pucharze Świata wystąpiła w Lake Louise, gdzie trzykrotnie punktowała. Drugie miejsce zajęła Christine Scheyer, a trzecie Sabrina Maier. Na miejscu czwartym uplasowała się Priska Nufer, na piątym Nicol Delago, a na szóstym Michaela Wenig.

Pierwszy oficjalny występ od zawodów w Soldeu w lutym ubiegłego roku zaliczyła Lindsey Vonn. Zajęła ona 38. miejsce, ale wyniki tego treningu nie są raczej miarodajne, a Vonn w końcówce już wyraźnie nie zależało na ustalaniu świetnego rezultatu. W dzisiejszych zawodach nie bierze udziału Julia Mancuso, chociaż była ona na liście startowej do wczorajszego zjazdu.

Wyniki treningu

Tylko dwie zawodniczki nie ukończyły przejazdu, ale te dwa wypadki wyglądały dość poważnie. Nadia Fanchini i Edit Miklós zostały zabrane helikopterem z trasy. O ich stanie zdrowia będziemy informować w późniejszym terminie po pojawieniu się nowych informacji.

Zawody rozpoczną się planowo o 12:15.

Lista startowa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.