Alpejski PŚ w Alta Badia: Sarrazin sensacyjnym zwycięzcą giganta równoległego

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC
fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

Gigant równoległy to konkurencja, w której łatwo o niespodzianki. Nie brakło ich w dzisiejszych zawodach PŚ mężczyzn w Alta Badia, które wygrał Francuz Cyprien Sarrazin.

Krótka trasa w slalomie gigancie równoległym wymaga od zawodników jazdy na 100% od samego początku do końca. Jakichkolwiek strat do przeciwnika nie ma tak naprawdę gdzie odrobić. Już na początku zmagań w 1/16 odpadł nieoczekiwanie lider PŚ Marcel Hirscher, który rywalizował ze Stevem Missilierem. Drugą niespodzianką było odpadnięcie Felixa Neureuthera z Gino Caviezelem. Z niżej rozstawionych zawodników awansowali też Carlo Janka jadący w parze z Lucą De Aliprandinim i Cyprien Sarrazin w parze z Justinem Murisierem.

W 1/8 zmierzyli się Jansrud z Missilierem (awans Jansruda), Stefan Luitz z Florianem Eisathem (awans Luitza), Gino Caviezel z Manuelem Fellerem (awans Caviezela), Carlo Janka z Henrikiem Kristoffersenem (awans Janki), Zan Kranjec z Mathieu Faivrem (awans Faivre’a), Leif Kristian Haugen z Victorem Muffat-Jeandetem (awans Haugena), Philipp Schörghofer z Cyprienem Sarrazinem (awans Sarrazina) i Andre Myhrer z Alexisem Pinturaultem (awans Myhrera). Z ćwierćfinałów zwycięsko wyszli Kjetil Jansrud, Carlo Janka, Leif Kristian Haugen i Cyprien Sarrazin. W półfinale Janka pokonał Jansruda, a Sarrazin Haugena. Sensacja wisiała w powietrzu, bo Sarrazin to jeszcze niezbyt doświadczony w PŚ zawodnik, który debiutował w poprzednim sezonie. Pierwsze punkty w gigancie zdobył 10. grudnia tego roku w Val d’Isere. Jednak w pojedynku ze starym mistrzem Carlo Janką to Sarrazin okazał się być tym lepszym i wywalczył on pierwsze w karierze zwycięstwo w PŚ. W rywalizacji o 3. miejsce szybszy od Haugena był Kjetil Jansrud, który nie obronił zeszłorocznego zwycięstwa, ale pokazał, że na tej trasie czuje się całkiem nieźle.

Wyniki wyścigów

Końcowa klasyfikacja

Panowie jeszcze nie mogą myśleć o świętach, a przynajmniej nie wszyscy. Jeszcze w tym tygodniu 22 grudnia w czwartek odbędą się zawody PŚ w slalomie w Madonna di Campiglio. Natomiast jeśli chodzi o konkurencje równoległe, to będzie jeszcze jedno podobne wydarzenie w Sztokholmie (tzw. City Event). – slalom równoległy. Tam jednak wystąpi nie 32, a 16 zawodników. Swoje zawody będą miały w stolicy Szwecji również panie. To jednak dopiero ostatniego dnia stycznia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.