Alpejski PŚ: Odwołany gigant z Sölden przeniesiony do Saalbach-Hiterglemm

fot. Henning Leweke / CC BY SA

fot. Henning Leweke / CC BY SA

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o przeprowadzeniu dodatkowych zawodów w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn, które mają zastąpić odwołany w Sölden slalom gigant mężczyzn. Gospodarzem zmagań będzie Saalbach-Hinterglemm w dniu 20 grudnia. 

Dotychczas w przypadku anulowania zawodów otwarcia w Sölden, przepadały one bezpowrotnie i nie szukano dla nich żadnego zastepstwa. Od tego roku jest inaczej i podjęto już decyzję, że zawody w slalomie gigancie, które nie doszły do skutku wczoraj w Sölden z powodu złych warunków atmosferycznych, zostaną przeprowadzone w innym austriackim ośrodku narciarskim – Saalbach-Hinterglemm 20 grudnia. Pierwszy przejazd ma rozpocząć się o godzinie 10:00, a drugi o 13:00. W ten sposób Saalbach weszło do kalendarza pomiędzy zmaganiami w Alta Badia (16-17 grudnia), a rywalizacją w Madonnie di Campiglio (22 grudnia).

Saalbach-Hinterglemm jest jednym z kandydatów do organizacji MS w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w 2023. Kontrkandydatem jest francuskie Courchevel. Po raz ostatni zawody PŚ mężczyzn odbyły się tam w 2015 roku. Wówczas rywalizowano w zjeździe i supergigancie.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.