Alpejski PŚ: Kolejne narciarki przedwcześnie zakończyły sezon

Fot: instagram.com/charlottasaefvenberg

fot. instagram.com/charlottasaefvenberg

Sezon w narciarstwie alpejskim dopiero co się zaczął, a coraz więcej zawodników musi się z nim pożegnać. Do grona pechowych alpejek dołączyły Szwedka Charlotta Säfvenberg oraz Szwajcarka Nicole Good.

O kontuzji Charlotty Säfvenberg poinformował oficjalny profil szwedzkiego zespołu narciarstwa alpejskiego. Narciarka zerwała więzadła krzyżowe ACL. Oznacza to, iż nie zobaczymy już w tym sezonie pochodzącej z Umei Szwedki. Największe sukcesy zdobywała jako juniorka. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Quebecu w 2013 roku zdobyła złoto w rywalizacji drużynowej, natomiast rok później w Jasnej zdobyła srebrny medal w slalomie. Jej kariera seniorska nie jest aż tak udana. Najwyższe miejsce, które osiągnęła w Pucharze Świata, to dwukrotnie 10. miejsce we Flachau oraz Mariborze, jednak było to już cztery lata temu.

 

Również kontuzji kolana doznała Nicole Good. 21-letnia Szwajcarka o urazie poinformowała o tym na swoim Instagramie. Zawodniczka będzie musiała poruszać się o kulach co najmniej przez kilka miesięcy, więc na pewno ten sezon jest stracony. Jej największym osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fassa w kombinacji.

Źródło: instagram.com/nicolegood, instagram.com/skiteamswedenalpine, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.