Alpejski PE w Zakopanem: Reto Schmidiger triumfatorem pierwszego slalomu

14:27, 11.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:15, 14.02.2017

zakopane_puchar_europy_slalom_harenda

Szwajcar Reto Schmidiger triumfował w historycznych, pierwszych zawodach Pucharu Europy mężczyzn w slalomie w Zakopanem. Polacy niestety nie zdołali zapunktować, a w drugim przejeździe znalazło się tylko dwóch reprezentantów Polski: Michał i Jędrzej Jasiczkowie.

Austriak Christian Hirschbühl zajmował pierwsze miejsce po pierwszym przejeździe slalomu Pucharu Europy w Zakopanem. W zawodach wystąpiło 10 Polaków, ale niestety żadnemu nie udało się awansować do drugiego przejazdu. Hirschbühl miał przewagę 0,26 sek. nad drugim zawodnikiem, Matejem Vidoviciem. Trzeci był Sebastian Foss-Solevåg (+0,36 sek.) Czwarte miejsce zajmował Włoch Tommaso Sala (+0,43 sek.), na piątym i szóstym byli austriaccy alpejczycy Marc Digruber (+0,46 sek.) i Thomas Hetteger (+0,64 sek.).  Kolejne dwie pozycje zajmowali Szwajcarzy Reto Schmidiger i Marc Rochat. W czołowej dziesiątce był jeszcze Dominik Stehle. Dopiero 10. miejsce zajmował lider klasyfikacji slalomu Leif Kristian Haugen ze stratą 0,90 sek. Słabo spisali się Polacy. W drugim przejeździe znalazło się miejsce dla dwóch Polaków. Najwyżej sklasyfikowany został Jędrzej Jasiczek (+4,09 sek.), który zajął 56. lokatę. Jedno miejsce niżej uplasował się Michał Jasiczek (+4,20 sek.). Pierwotnie Polacy znajdowali się na niższych pozycjach, ale czterech zawodników zostało później zdyskwalifikowanych. Do drugiego przejazdu nie zakwalifikowali się Dominik Białobrzycki i Jakub Gajewski-Głodek. Pozostali: Jakub Matulka, Sylwester Latusek, Piotr Habdas, Paweł Pyjas, Paweł Starzyk i Juliusz Mitan nie ukończyli przejazdu.

Bardzo słaby przejazd Hirschbühla w drugiej części zawodów sprawił, że najlepszy zawodnik pierwszego przejazdu spadł na 16. miejsce. Hirschbühl miał w drugim przejeździe dopiero 30. czas. Triumfował Reto Schmidiger, który awansował o 7. miejsc w stosunku do pierwszego przejazdu. Drugie miejsce ze stratą 0,10 sek. zajął Matej Vidović, który utrzymał pozycję zajmowaną na półmetku. Trzeci był Niemiec Dominik Stehle (+0,13 sek.), który podobnie jak Schmidiger przesunął się o 6 miejsc w górę rankingu. Tuż za podium uplasował się Cristian Deville, na miejscu piątym zawody zakończył Ramon Zenhäusern, na szóstym Philipp Schmid, na siódmym Marc Digruber, a na ósmym Fabian Bacher. Dziewiąte miejsce zajął Francuz Clement Noel, który może poszczycić się najlepszym rezultatem w drugim przejeździe, który pozwolił mu na awans o 18. miejsc. Na 10. pozycji został sklasyfikowany Elias Kolega. Leif Kristian Haugen również drugiego przejazdu nie zaliczy do udanych. Norweg spadł na 20. miejsce.  Michał Jasiczek  (+6,70 sek.) uplasował się na 41. miejscu, a Jędrzej Jasiczek (+7,74 sek.) na 44.