Alpejski PE w w Sella Nevea: Priska Nufer zwyciężyła w zjeździe

11:58, 14.03.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 11:59, 14.03.2019

Szwajcarka Priska Nufer okazała się najlepsza podczas ostatniego w tym sezonie zjazdu alpejskiego kobiet zaliczanego do Pucharu Europy. Pokonała ona w Sella Nevea Nadine Fest oraz Christinę Ager.

Za nami ostatnia tej zimy rywalizacja alpejek w zjeździe rozgrywanym w ramach Pucharu Europy. W Sella Nevea po zwycięstwo sięgnęła dzisiaj Priska Nufer. Szwajcarka pokonała trasę w czasie 1:07.13. Do jej rezultatu próbowała zbliżyć się Nadine Fest, ale Austriaczce ostatecznie zabrakło 0,13 sek. do zwycięstwa. Podium uzupełniła jej rodaczka Christina Ager. Jej zmierzono czas o 0,29 sek. słabszy od Nufer. Noemie Kolly ze Szwajcarii była czwarta, piąte miejsce przypadło Idzie Dannewitz ze Szwecji, a szóste Teresie Runggaldier z Włoch. Na siódmej lokacie zmagania zakończyła Elisabeth Reisinger, która ostatecznie została najlepszą alpejką klasyfikacji zjazdów w tym sezonie. Polki na starcie nie zobaczyliśmy.