Alpejski PE w Trysil: Wygrana Wiesler w drugim slalomie, Polki nie ukończyły

18:04, 06.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 20:45, 06.12.2016

Pod nieobecność najlepszej slalomistki wczorajszych zawodów czyli Maren Skjøld, dziś w tej samej konkurencji w alpejskim PE w Trysil triumfowała Maren Wiesler. Do mety nie dojechały Polki Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska.

Pierwszy przejazd najlepiej wyszedł Austriaczce Chiarze Mair. Wczoraj Mair przegrała tylko z Skjøld, a dziś wobec braku na starcie Norweżki to ona mogła być uznawana za faworytkę. Drugi rezultat (+0,29 sek.) uzyskała Niemka Maren Wiesler, która wczoraj nie ukończyła pierwszego przejazdu. Trzecia była druga z Austriaczek Katharina Liensberger (+0,54 sek.). Ta zawodniczka od pierwszych zawodów w Trysil kręci się w okolicach podium, ale nie wciąż nie udaje jej się dostać do czołowej trójki. Na czwartym miejscu po pierwszej części była Norweżka Kristine Gjelsten Haugen (+0,57 sek.), na piątym Estelle Alphand (+0,58 sek.) z Francji, a na szóstym Katharina Gallhuber (+0,61 sek.) z Austrii. W granicach 1 sekundy straty zmieściło się aż 11 zawodniczek. Dwie Polki wystartowały w drugim slalomie w Trysil, ale zarówno Katarzyna Wąsek jak i Daria Krajewska wypadły z trasy pierwszego przejazdu.

Jak wspomniano wyżej, Katharina Liensberger ma jeszcze problemy z wskoczeniem na podium i wykonaniem dwóch dobrych przejazdów. W drugim przejeździe spisuje się o wiele gorzej i tak było również dzisiaj. Dopiero 16. czas w drugiej rundzie sprawił, że spadła na 8. miejsce. Na pierwszych dwóch miejscach pozostały Mair i Wiesler, ale zamieniły się miejscami. Wiesler miała znakomity drugi przejazd, o 0,78 sek. lepszy od Mair, a łączny czas o 0,49 sek. i dzięki temu mogła cieszyć się ze zwycięstwa - pierwszego w karierze w PE. Mimo słabszej postawy Liensberger, na podium i tak były dwie Austriaczki, bo awans o 3 pozycje zanotowała Katharina Gallhuber (+0,96 sek.). Mair i Gallhuber powtórzyły swoje wyniki z wczoraj, bo uplasowały się dokładnie na tych samych miejscach. Z 13. miejsca na 4. przeskoczyła Marina Wallner, na 5. miejscu została sklasyfikowana Camille Rast, a na 6. Nicole Agnelli. Miejsce 7. wywalczyła Kristine Gjelsten Haugen, 9. Katharina Huber, a 10. Carole Bissig. Z trasy wypadła m.in. wysoko sklasyfikowana po pierwszym przejeździe Estelle Alphand.

Pełne wyniki 2. slalomu

Aktualną liderką całego Pucharu Europy jak i klasyfikacji slalomu jest Chiara Mair. Na drugim miejscu jest Gallhuber, a na trzecim Skjold. Kolejne zawody Pucharu Europy odbędą się w Norwegii w Kvitfjell. Tam panie ścigać się będą w slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji.