Alpejski PE w Sarntal: Zwycięstwo Niny Ortlieb w super G

12:44, 22.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 12:45, 22.02.2017

Austriacka alpejka Nina Ortlieb ma się już całkiem dobrze po kontuzji. Dziś we włoskim Sarntal zwyciężyła w finałowych zawodach super G w Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim. W klasyfikacji końcowej supergiganta triumfowała jej rodaczka Nadine Fest.

Ortlieb zaliczyła dziś swój pierwszy występ w super G w Pucharze Europy. Po części było to spowodowane kontuzją przez którą miała prawie 3 miesiące przerwy od startów w zawodach. Po kontuzji nie ma już chyba większego śladu, bo udało jej się odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Europy. Drugie miejsce zajęła Nadine Fest, która miała czas gorszy o 0,09 sek. Fest była przed tymi zawodami liderką klasyfikacji super G z niewielką przewagą nad Norweżką Kristiną Riis-Johannessen. Dziś jeszcze powiększyła tę przewagę o 20 punktów, bo Riis-Johannessen (+0,45 sek.) uplasowała się o jedno miejsce niżej, na pozycji trzeciej. Czwarte miejsce zajęła Włoszka Anna Hofer (+0,53 sek.), która w rankingu końcowym supergiganta jest trzecia. Na miejscu piątym uplasowała się Sabrina Maier, na szóstym Dajana Dengscherz, na siódmym Nicole Good, a na ósmym Helena Rapaport. Na miejscu dziewiątym została sklasyfikowana Elisabeth Kappaurer, a na dziesiątym Valentina Cillara Rossi.

Wyniki super G

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Kristina Riis-Johannessen. Dziś zyskała 60 punktów nad najgroźniejszą rywalką Kristin Lysdahl, która nie ukończyła przejazdu. Z trasy wypadły też m.in. Stephanie Brunner, Laura Gauche, Christina Ager i Katja Grossmann. Lysdahl traci obecnie do Riis-Johannessen 40 punktów. Trzecia ze stratą 219 punktów jest Nadine Fest. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze jedne zawody w zjeździe w Sarntal 25. lutego oraz slalom gigant (17.03.) i slalom (19.03.) w Innichen/San Candido. Zarówno Lysdahl jak i Riis-Johannessen dobrze radzą sobie w zjeździe i w gigancie, więc trudno przewidzieć jak zakończy się ta rywalizacja.