Alpejski PE w Obejoch: Zwycięstwa Zurbriggena i Sarrazina w slalomie gigancie

09:39, 19.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:51, 29.03.2017

W dniach 17-18. lutego odbyły się w niemieckim Oberjoch zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Panowie rywalizowali w slalomie gigancie. Jeszcze jedne zawody - w slalomie - będą mieć miejsce dzisiaj. Zwycięstwa w gigancie odnieśli Elia Zurbriggen i Cyprien Sarrazin.

Pierwszego dnia zawody nie zostały dokończone z powodu obfitych opadów śniegu. Odbył się tylko jeden przejazd, a drugi przeniesiono na sobotę. Tak więc na drugi dzień zawodnicy mieli do wykonania aż 3 przejazdy. W pierwszych zawodach wygrał Szwajcar Elia Zurbriggen. Na podium stanęli również dwaj Austriacy. Drugi był Daniel Meier ze stratą 0,33 sek, a trzeci Marcel Mathis (+0,75 sek.). Miejsce czwarte zajął Rasmus Windingstad, piąte Christian Hirschbühl, który był blisko znalezienia się w kadrze Austriackiej na slalom na MŚ w Sankt Moritz, ale ostatecznie nie został wybrany do zawodów zamykających mistrzostwa. Na miejscu szóstym był Francuz Thibaut Favrot. Dla Zurbriggena była to druga z rzędu wybrana, bowiem zwyciężył również w gigancie w Jasnej nieco ponad tydzień wcześniej. Pierwszego przejazdu nie ukończył m.in. Cyprien Sarrazin.

Wyniki pierwszego giganta

W drugim gigancie triumfował Cyprien Sarrazin - lider klasyfikacji giganta w Pucharze Europy. Elia Zurbriggen zajął drugie miejsce kontynuując dobrą passę miejsc na podium, a także Loic Meillard, który miał taki sam czas (+0,02 sek.) jak jego starszy rodak Zurbriggen. Znów blisko podium, na czwartym miejscu znalazł się Christian Hirschbühl. Piąte miejsce zajął Włoch Simon Maurberger, a szóste kolejny włoski alpejczyk Alex Zingerle. W pierwszych zawodach nie wystąpił Samu Torsti - vice-lider klasyfikacji giganta, natomiast w drugich zajął siódme miejsce.

Wyniki drugiego giganta

Polacy nie startowali w Pucharze Europy w Oberjoch.

Kolejne zawody PE mężczyzn to zmagania w slalomie, które odbędą się dzisiaj, również w Oberjoch. Pierwszy przejazd rozpoczyna się o 9:30, a drugi o 13:00.