Alpejski PE w Kronplatz: Gallhuber i Schmidiger zwycięzcami slalomu równoległego

fot. kronplatz.com

fot. kronplatz.com
fot. kronplatz.com

Po kilku latach przerwy w Kronplatz/San Vigilio znów odbyły się zawody Pucharu Europy zarówno kobiet jak i mężczyzn. W poprzednim roku zawody te dotyczyły tylko mężczyzn, ale dyrektorzy PE kobiet i mężczyzn wspólnie z organizatorami w Kronplatz zorganizować  wspólną imprezę dla obu płci w celu nadania jeszcze większej rangi tym zawodom. Wyścigi odbyły się w formule slalomu równoległego, w którym rywalizowano w parach.

Slalom równoległy w Kronplatz po raz pierwszy był zorganizowany w 2011 roku. Wówczas ścigali się tylko panowie. Dwa lata później włączono do rywalizacji kobiety. Kolejne slalomy równoległe odbywały się tam bez kobiet. Dziś znów panie mgły uczestniczyć w zmaganiach. Przed południem miały miejsce kwalifikacje. W ramach tychże kwalifikacji do wieczornych wyścigów alpejczycy wykonywali po jednym przejeździe slalomu w standardowej postaci slalomu specjalnego. Do głównej fazy rywalizacji awansowało 32 najlepszych zawodników i zawodniczek. Najlepszy czas wśród kobiet uzyskała Resi Stiegler, która wygrała niedawno slalom w Andalo. Drugie miejsce miała Maren Wiessler, a trzecie Maren Skjold. Przejazdu nie ukończyła m.in. Susanne Weinbuchner. W kwalifikacjach mężczyzn pierwsze miejsce zajął Matej Vidović, drugi był Dominik Stehle, a trzeci Robin Buffet. Niestety z trasy wypadł Michał Jasiczek, podobnie jak mistrz świata juniorów Istok Rodes.

W wyścigach od 1/8 do finału zawodnicy rywalizowali w parach w formule dwuprzejazdowej. Zwycięzca awansował do kolejnej rundy, przegrany odpadał z dalszych zmagań. W półfinale mężczyzn zmierzyli się Reto Schmidiger zem oraz Maxime Rizzo i Emil Johansson. Do finału awansowali Schmidiger i Rizzo i to oni walczyli o wygraną. Ostatecznie lepszy okazał się Schmidiger. W finale pocieszenia Emil Johansson pokonał Joonasa Räsänena.

Wyniki końcowe zawodów mężczyzn

Po serii trzecich miejsc w slalomie PE w końcu wygrać udało się Katharinie Gallhuber, choć nie w slalomie specjalnym, a w formule slalomu równoległego. Gallhuber w półfinale odniosła zwycięstwo nad Martą Perruchon, a w finale wygrała z Metą Hrovat, która w drodze do finału pokonała m.in. w półfinale Annę Swenn-Larsson. W małym finale Swenn-Larsson zwyciężyła z Perruchon i to ona zajęła czwarte miejsce.

Wyniki końcowe zawodów kobiet

W tym roku odbędą się jeszcze zawody PE mężczyzn w Reiteralm w supergigancie w dniach 20-21 grudnia. Panie do ścigania w Pucharze Europy powrócą dopiero po Nowym Roku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.