Aline Danioth będzie pauzować przez kilka tygodni

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Szwajcarska alpejka Aline Danioth uszkodziła na treningu lewe kolano i będzie musiała pauzować przez kilka tygodni. Po przerwie po kontuzji nie powinno być śladu.

Danioth doznała kontuzji łąkotki, która była wczoraj operowana przez doktora Sandro Fucentese w Szpitalu Uniwersyteckim w Balgrist. Czas przez jaki Szawajcarka trenująca w kadrze B będzie musiała wstrzymać się z treningiem na śniegu ma wynieść od 3 do 4 tygodni. – Na szczęście nie będę musiała długo czekać na powrót do treningów na śniegu. Mam nadzieję, że po tym zabiegu będę mogła wolna od bólu atakować na 100% – powiedziała Danioth cytowana przez swiss-ski.ch.

Danioth straciła sporą część sezonu 2016/2017 z powodu kontuzji więzadeł krzyżowych, łąkotki i więzadła pobocznego. W grudniu przeszła operację i musiała przebyć kilkumiesięczną rehabilitację. Na szczęście teraz przerwa potrwa o wiele krócej. Danioth wystąpiła na inauguracji PŚ 2017/2018 w Sölden, ale wobec jej problemów zdrowotnych pewne jest, że nie pojawi się w Levi oraz w Killington na kolejnych zawodach PŚ.

Źródło: swiss-ski.ch / własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.