Alex Insam i Lara Malsiner mistrzami Włoch

Alex Insam zdobył złoty medal na normalnej skoczni w trakcie rozgrywanych w Predazzo letnich Mistrzostw Włoch. Wśród kobiet triumfowała Lara Malsiner. Niespodzianką zawodów jest brak na podium doświadczonego Sebastiana Colloredo.

Podopieczni Łukasza Kruczka przeszli egzamin przed nadchodzącym sezonem zimowym. Najlepiej zdał go Alex Insam, który z łączną liczbą 234 punktów został Mistrzem Włoch na skoczni normalnej. Dwudziestojednoletni zawodnik uzyskał najdalszą odległość dnia, która wyniosła 98,5 metra. Punkt za Insamem uplasował się Davide Bresadola. Podium uzupełnił Federico Cecon. Do zwycięzcy zabrakło mu 14,5 pkt.

Miejsce tuż za podium przypadło w udziale Sebastianowi Colloredo, który był najstarszym zawodnikiem w stawce. 31 -latek do podium stracił 8,5 pkt. Piąty był Francesco Cecon (205,4 pkt.), a szósty Giovanni Bresadola (205 pkt.).

W konkursie kobiet, złoty medal zdobyła 18 – letnia Lara Malsiner. Jej łączna nota wyniosła 228,5 pkt. Była w tych mistrzostwach bezkonkurencyjna. Druga na podium Veronica Gianmoena straciła do zwyciężczyni aż 69,5 pkt. Brązowy medal zawisł na szyi Anniki Sieff. W stawce sklasyfikowane zostało tylko siedem zawodniczek. Z kontuzjami w dalszym ciągu walczą Manuel Malsiner i Elea Runggaldier.

Źródło: sportowefakty.wp.pl/Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.