Alepejski PŚ w Kvitfjell: Peter Fill triumfuje w supergigancie, mała kryształowa kula dla Jansruda

0

fot. Stefho74 / CC BY NC SA

fot. Stefho74 / CC BY NC SA
fot. Stefho74 / CC BY NC SA

W ostatnim dniu zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim w Norwegii triumf odniósł Peter Fill. Drugą pozycję w super G zajął Hannes Reichelt, a ostatnie miejsce na podium zajął Erik Guay.

Z najlepszym czasem na metę dojechał Peter Fill z czasem 1:32,83. 0,1 sekundy stracił do niego Hannes Reichelt, który zajął drugie miejsce. Erik Guay stracił do Filla 0,23 sekundy i zawody zakończył na trzeciej pozycji. Aleksander Aamodt Kilde do podium stracił 0,13 i zajął czwarte miejsce. Piąty był Best Feuz (+0,37), a szósty Martin Cater (+0,44), którego jest to najlepszy wynik w karierze. Siódme miejsce zajął wczorajszy zwycięzca Kjetil Jansrud, który do Filla stracił 0,48 sek. Bostjan Kline zajął ósmą pozycję ze stratą 0,75 sek., a 0,01 sekundy za nim uplasował się Mauro Caviezel. Czołową dziesiątkę zamknął Manuel Osborne-Paris ze stratą 0,81 sekundy do Petera Filla. Trzech zawodników nie wystartowało, tylu również nie ukończyło przejazdu.

Zwycięstwo w klasyfikacji zjazdu jeszcze przed finałowymi zawodami, które odbędą się w Aspen zapewnił sobie Kjetil Jansrud, który ma już ponad 100 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem – Aleksandrem Aamodtem Kilde.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.