Aleksander Łoginow będzie trenować z Bułgarami?

A. Łoginow (fot. ski-nordique.net)

Miniony sezon nie był zbyt udany dla Aleksandra Łoginowa pod względem wizerunku. Co prawda został mistrzem świata w sprincie, jednak przed kończącym czempionat biegiem pościgowym został przesłuchany przez włoską policję. Inną osobą przepytaną przez funkcjonariuszy był jego osobisty trener Aleksandr Kasperowicz, który od nowego sezonu będzie opiekować się kadrą Bułgarii. Nie oznacza to jednak końca współpracy z Łoginowem.

Kasperowicz udzielił wczoraj wywiadu międzynarodowej agencji informacyjnej, RIA Novosti. Wyjaśnił, dlaczego nie był zainteresowany współpracą z całą kadrą Rosji i wybrał inną opcję:

  – Podczas treningu indywidualnego czułem się niedoceniany. Pracowałem z Saszą Łoginowem od wielu lat, a w związku wszyscy przekonywali, że nie mam wiele wspólnego z jego osiągnięciami i ktokolwiek mógłby być na moim miejscu. Co więc miałem zrobić? Nawet tego nie skomentuję – przyznał z żalem trener.

Pomimo faktu podjęcia pracy z kadrą Bułgarii, Kasperowicz przyznaje, że nadal chciałby być personalnym trenerem Łoginowa.

 – Nie jest żadną tajemnicą, że chcemy kontynuować współpracę. Sasza zrozumiał, że potrzebuję też pracy z pełną kadrą i przyznał, że dostałem dobrą ofertę. Jest możliwe, że Łoginow będzie trenował z Bułgarami pomimo pandemii koronawirusa. Jednak musi tu odbyć wymaganą kwarantannę – tłumaczy szkoleniowiec.

źródło: rsport.ria.ru/vg.no