Aksel Lund Svindal nie wystąpi na otwarciu sezonu

fot. Luca Pedroni / CC BY ND

fot. Luca Pedroni / CC BY ND
fot. Luca Pedroni / CC BY ND

Do grona wielkich nieobecnych na otwarciu sezonu w Sölden dołączył kolejny alpejczyk. Tym razem o rezygnacji z udziału w zawodach poinformował Aksel Lund Svindal.

Norweg podzieli zatem los m.in. Lindsey Vonn, Julii Mancuso, Victorii Rebensburg, Matthiasa Mayera i Anny Veith. W styczniu Svindal miał wypadek na trasie zjazdu podczas zawodów w Kitzbühel i doznał kontuzji kolana. Zerwane więzadła krzyżowe i uszkodzona łąkotka w prawym kolanie zmusiły go do przedwczesnego zakończenia sezonu i rozpoczęcia leczenia. Mimo upływu kilku miesięcy nie czuje się on jednak wystarczająco dobrze, aby wrócić już do rywalizacji. Dwukrotny zdobywca dużej kryształowej kuli ogłosił, że potrzebuje więcej czasu na rehabilitację i nie zamierza brać udziału w slalomie gigancie w Sölden.

Być może utytułowany norweski alpejczyk powróci na zawody szybkościowe w Lake Louise. W poprzednim sezonie Svindal dominował zarówno w zjeździe jak i w super-G dopóki nie przytrafiła mu się kontuzja i był jedynym zawodnikiem, który był w stanie konkurować na równi z Marcelem Hirscherem o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

Źródło: instagram.com/asvindal

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.