Aksel Lund Svindal: “Myślę, że rodzicielstwo doda Marcelowi skrzydeł”

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Miesiąc temu na jednym z portali społecznościowych znakomity, austriacki narciarz alpejski Marcel Hirscher opublikował wspólne zdjęcie ze swoją partnerką Laura Moisl, ogłaszając, że spodziewają się swojego pierwszego potomka. W wywiadzie dla strony internetowej krone.at jeden z największych rywali Hirschera, czyli Aksel Lund Svindal przyznał, że jego zdaniem rodzicielstwo tylko doda skrzydeł Austriakowi i jednocześnie dostarczy mu sporo motywacji na kolejny sezon.

Marcel każdego roku zaczyna ściganie z nową dawką energii, jest o wiele bardziej zrelaksowany i przez to bardziej dynamiczny niż większość zawodników o tej porze – mówił sympatyczny Norweg. – Myślę, że kiedy na świecie pojawi się jego synek lub córeczka, będzie jeszcze szybszy niż zazwyczaj.

Svindal wyjawił również, że nie sądzi, aby tegoroczny zdobywca Kryształowej Kuli miał wkrótce zakończyć karierę. – Liczę na wyrównaną rywalizację od początku zimy – stwierdził.

Trzeci najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej minionego sezonu w najbliższym czasie nie zamierza rozstać się ze sportem i ma już szczegółowy plan letnich przygotowań. – Przede wszystkim muszę chronić moje kolano, to teraz priorytet. Bardzo często jeżdżę na rowerze, aby zachować mięśnie w odpowiedniej kondycji. Na razie nie przeszło mi przez myśl, aby zmieniać pracę. Czuję się dobrze i pewnie w tym, co robię. Gdy to się zmieni, wtedy przyjdzie czas na rozmyślanie, co powinienem zrobić dalej – zakończył.

Sezon 2018/2019 w narciarstwie alpejskim ma rozpocząć się już 28 października w austriackim Sölden.

Źródło: www.krone.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.