3 pytania, 3 odpowiedzi: Kevin Fischnaller

fot. radio-canada.ca

fot. radio-canada.ca

Kevin Fischnaller ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Włoski saneczkarz wygrał zawody Pucharu Świata w Winterbergu oraz wywalczył awans na igrzyska olimpijskie.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z saneczkarstwem?

Przygodę z saneczkarstwem rozpocząłem, gdy miałem 10 lat. Dwóch moich kuzynów Dominik i Hanspeter już uprawiało saneczkarstwo i ja także chciałem spróbować. W Meransen na naszej lokalnej rampie startowej podjąłem pierwsze próby i bardzo to polubiłem. Potem pojechałem do Innsbrucku i tam oddałem swoje pierwsze ślizgi na prawdziwym torze.

Jak podsumujesz ostatni sezon?

Ostatni sezon był najlepszy w mojej dotychczasowej karierze. Wygrałem po raz pierwszy i miałem wiele dobrych wyników. Również osiągnąłem najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej i zakwalifikowałem się na moje pierwsze igrzyska olimpijskie. Byłem również bardzo szczęśliwy, że miałem równe wyniki i nie robiłem wiele błędów, tak jak to było w poprzednich sezonach.

Jakie są Twoje cele na przyszły sezon? Jak chcesz je zrealizować?

W następnym sezonie chciałbym być jak najlepszy i zobaczymy, jak to wyjdzie. Mistrzostwa świata odbędą się w Winterbergu i tam chciałbym powalczyć o dobrą pozycję. Dlatego muszę więcej pracować tego lata i poprawiać się. Chciałbym również lepiej startować i zyskać na wadze. Potem zobaczymy, co przyniesie następny sezon.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.