W najbliższy weekend poza zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się także konkursy cyklu FIS Cup. Na ich starcie zobaczymy 6 zawodników z kadry juniorów i 4 z kadry B.

W zawodach zaprezentują się: Paweł Wąsek, Bartosz Czyż, Damian Skupień, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Karol Niemczyk z kadry juniorów. Dodatkowo szkoleniowcy kadry B zdecydowali, że szansę na występ dostaną także Przemysław Kantyka, Łukasz Bukowski, Stanisław Biela i Andrzej Stękała.

Rywalizacja w Kandersteg toczyć się będzie w sobotę i niedzielę. Dwa konkursy są dla skoczków szansą na zapoznanie się z obiektem przed Mistrzostwami Świata Juniorów, które w nadchodzącym sezonie odbędą się właśnie w szwajcarskiej miejscowości. W sobotę rywalizacja rozpocznie się treningiem o 8:30. Kilka godzin później odbędzie się seria próbna. Start pierwszej serii ocenianej zaplanowano na 18:30. W niedzielę rywalizacja zostanie przeprowadzona w godzinach porannych. O 8:30 skoczkowie zmierzą się w serii próbnej, a o 10 rozpocznie się pierwsza seria.

W klasyfikacji generalnej cyklu na czele znajduje się Słoweniec, Timi Zajc. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Przemysław Kantyka, który zajmuje trzecią pozycję. W pierwszej dziesiątce plasuje się także Bartosz Czyż. Polak zajmuje miejsce ósme.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.