PŚ w Krynicy. Kwiatkowski lepiej niż w sobotę

15:26, 25.02.2024 . Aktualizacja: 15:26, 25.02.2024
Skomentuj fot. PZN - archiwum fot. PZN - archiwum

Zakończyła się rywalizacja w gigancie równoległym w snowboardzie alpejskim w sezonie 2023/24. W ostatnich zawodach w Krynicy Oskar Kwiatkowski zajął 8. miejsce.

Awans Kwiatkowskiego do "16"

Podobnie jak w sobotę, do 1/8 finału awansował tylko Oskar Kwiatkowski. Reprezentant Polski uzyskał 8. wynik. Blisko awansu był 19. Michał Nowaczyk. Odpadli: 34. Andrzej Gąsienica-Daniel, 38. Maciej Mikołajczyk oraz Mikołaj Rutkowski, który został zdyskwalifikowany. W kwalifikacjach odpadł także 18. Benjamin Karl, który i tak odebrał małą kryształową kulę Pucharu Świata za gigant.

Z naszych snowboardzistek najlepiej zaprezentowała się Weronika Biela-Nowaczyk, która uplasowała się na 24. pozycji. Miejsce niżej zajęła Maria Chyc-Bukowska. Natalia Stokłosa była 28., Karolina Półtorak 34., Natasza Piwowarczyk 35., Olga Kaciczak 36., Sonia Zapała 38., a Weronika Dawidek i Olimpia Kwiatkowska zostały zdyskwalifikowane.

Kwalifikacje mężczyzn

Kwalifikacje kobiet

Tylko jeden wygrany wyścig Polaka

W 1/8 finału Oskar Kwiatkowski trafił na na Ole Mikhela Prantla. Reprezentant Polski dość pewnie wygrał pojedynek z Niemcem. Niestety, w kolejnej fazie nie dał rady wygrać z Maurizio Bormolinim, który miał najlepszy rezultat kwalifikacji. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 8. miejscu i to jego drugi najlepszy start w sezonie. W klasyfikacji generalnej Polak zajął 15. pozycję. Triumfował Arvid Auner, który w finale pokonał Bormoliniego.

Najlepsza w klasyfikacji łącznej giganta została Ramona Theresia Hofmeister. Najgroźniejszą rywalką Niemki była Tsubaki Miki. Japonka triumfowała w całych zmaganiach, pokonując Hofmeister w półfinale. Reprezentantka Niemiec zajęła 4. miejsce, ale to wystarczyło do wygrania generalki z przewagą 6 punktów. W niedzielę druga była Daniela Ulbing, a trzecia Ladina Jenny.