PŚ w Simonhohe. Kwiatkowski z najlepszym wynikiem w sezonie

12:41, 27.01.2024 . Aktualizacja: 14:37, 27.01.2024
Skomentuj fot. Screen - Eurosport fot. Screen - Eurosport

Oskar Kwiatkowski osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie. W kwalifikacjach Polak zajął 4. miejsce, a w 1/8 finału odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie pucharowej w obecnej edycji Pucharu Świata w snowboardowym gigancie. Ostatecznie został sklasyfikowany na 6. pozycji.

Przebudzenie polskiego lidera?

Oskar Kwiatkowski pojechał w kwalifikacjach w końcu, tak jak oczekiwał. Osiągnął w nich czwarty wynik. Jednak i tak w 1/8 finału mimo wysokiego rozstawienia trafił na mocnego rywala. Był nim Aaron March, który przedwczoraj w Rogli zajął drugie miejsce. Michał Nowaczyk w kwalifikacjach uplasował się na 21. pozycji. W 1/8 finału Oskar Kwiatkowski odniósł pierwsze zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku. Po wyrównanym wyścigu pokonał wyżej wspomnianego Włocha Marcha.

W kolejnej rundzie trafił na Fabiana Obmanna. Niestety, w tym sezonie mistrz świata nie może znaleźć sposobu na Austriaków. Przed polsko-austriackim starciem miała miejsce kilkuminutowa przerwa z powodu dużego wiatru. Kwiatkowski słabo rozpoczął wyścig i od razu został z tyłu. Ostatecznie wyraźnie przegrał z Obmannem i zajął 6. miejsce, najlepsze w sezonie. Triumfował Daniele Bagozza, który w finale wygrał z Benjaminem Karlem.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki zawodów

Trzy Polki bez awansu

Niestety, do "16" nie weszła żadna z trzech naszych snowboardzistek. Maria Chyc-Bukowska zajęła 19. miejsce, Weronika Dawidek była 20., a Olimpia Kwiatkowska 29. W wielkim finale triumfowała Sabine Schoeffmann. Austriaczka pokonała Czeszkę Zuzanę Maderową, dla której sam awans do finału to duże osiągnięcie.