PŚ w Rogli. Kolejna porażka Kwiatkowskiego w 1/8 finału

13:32, 25.01.2024 . Aktualizacja: 15:03, 25.01.2024
Skomentuj fot. Screen - Eurosport fot. Screen - Eurosport

Oskar Kwiatkowski nie może w tym sezonie przebrnąć fazy 1/8 finału. W gigancie w Rogli polski snowboardzista awansował do finałów, ale przegrał w pierwszym pojedynku z Mirko Felicettim.

Ćwierćfinał wciąż nie dla Oskara Kwiatkowskiego

W tym sezonie bywało różnie w kwestii awansu Oskara Kwiatkowskiego do fazy pucharowej. Jednak w Rogli, gdzie w przeszłości Polak stawał na podium zdołał przebrnąć kwalifikacje. Mistrz świata wywalczył awans z 10. czasem. Tym razem w 1/8 finału nie trafił już na żadnego z Austriaków, a jego rywalem został Mirko Felicetti. Po dużym błędzie w końcówce trasy Kwiatkowski wyraźnie przegrał i skończyło się na 12. miejscu. Zwycięzcą zawodów został Benjamin Karl, który w dwóch decydujących wyścigach pokonał Włochów - w półfinale Mirko Felicettiego i w finale Aarona Marcha.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki zawodów

Polki bez awansu

Maria Chyc-Bukowska i Olimpia Kwiatkowska nie wywalczyły awansu do 1/8 finału. Zajęły odpowiednio 20. i 22. pozycję. Weronika Dawidek w Rogli nie wystartowała, podobnie jak Ester Ledecka. W finale zmierzyły się dwie najlepsze zawodniczki z eliminacji - Michelle Dekker i Tsubaki Miki.