Telfs – baza polskich skoczków – 7 dni do MŚ w Seefeld

(fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl)

Polska kadra skoczków na MŚ w Seefeld podczas samej imprezy nie będzie mieszkała ani w Innsbrucku, ani samym mieście-gospodarzu. Wybór Stefana Horngachera padł na miasto Telfs,, będące zwyczajnym tyrolskim miasteczkiem. Na czas czempionatu dla Polaków zmieni się w bazę i miejsce odpoczynku dla Kamila Stocha i spółki. 

Telfs jest położone 27 kilometrów na zachód od Innsbrucka. Żyje w nim około 15-20 tysięcy mieszkańców, którzy toczą spokojne życie. Tyrolska mieścina urzeka swoim górskim klimatem i wszechobecnym brakiem pośpiechu.

Wokół alpejskich szczytów i w mniejszym zgiełku niż w Seefeld, jak mówiła mi Anna Skiba z bloga „Polka w Tyrolu”. – Telfs sąsiaduje z Seefeld, ale w odróżnieniu od Seefeld nie jest typowym kurortem wypoczynkowym, a raczej zwykłym alpejskim miastem, gdzie warto przyjechać, aby popatrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy. Warto wybrać się tam na zakupy, bo są tam niższe niż choćby w drogim Seefeld ceny. Są tam dwa centra handlowe z popularnymi sieciówkami, oraz kilka marketów. W Telfs jest dużo muzułmanów, kilka lat temu wybudowano tam specjalnie dla nich meczet – opowiedziała.

Telfs to świetne miejsce, by doświadczyc Alp i samego Tyrolu. To nie jest jednak głównym kryterium, którym kierował się trener Stefan Horngacher, wybierając tam jeden z hoteli na bazę polskich skoczków podczas mistrzostw świata.

Sam ośrodek ma siłownię i świetne warunki dla skoczków, co pokazywał w swoim materiale TVP Sport. Musiał sam dostosować menu właśnie dla nich, a pokoje sprawdzał sam Horngacher w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. Wygląda na to, że jest i za tydzień nasi zawodnicy będą pod świetną opieką w trakcie najważniejszej imprezy sezonu. Będzie to równie ważne miejsce dla dziennikarzy, którzy z pewnością kilkukrotnie zjawią się tam by porozmawiać z zawodnikami. Sprawdzimy, więc na własnej skórze, jak wypadnie Telfs jako wsparcie dla naszej kadry i miasto kluczowe dla mistrzostw świata.

Ten artykuł powstał w ramach cyklu tworzonego we współpracy z blogiem „Polka w Tyrolu”, w ramach którego ukaże się wiele materiałów zaglądających za kulisy i pogłębiających informacje o mistrzostwach świata w Seefeld. Zapraszamy na profile na Instagramie oraz Facebooku prowadzone przez Anię, na których znajdziecie wiele ciekawostek o Tyrolu, jak i miastach-organizatorach MŚ. Za pomoc dziękujemy także Pani Danieli Hirschbichler-Wartscher z centrum informacji turystycznej w Seefeld.

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: