PŚ w Drammen. Klaebo z szóstym zwycięstwem z rzędu

15:49, 12.03.2024 Mateusz Król Aktualizacja: 16:50, 12.03.2024
Skomentuj fot. M. Rudzińska fot. M. Rudzińska

Niebywały jest Johannes Klaebo. Norweg sięgnął po zwycięstwo w sprincie w Drammen. Dla niezwykle utytułowanego zawodnika to już szósty triumf w tej konkurencji z rzędu. Po czwartą wygraną w sezonie sięgnęła też jego rodaczka Kristin Skistad. Polacy przepadli w eliminacjach.

Kristine Skistad wygrała sprint w norweskim Drammen zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Szwedka Linn Svahn, a trzecie Amerykanka Rosie Brennan. Wśród mężczyzn najlepszy był Norweg Johannes Klaebo.

Skistad w finałowym biegu uzyskała czas 3.01,25. Svahn była wolniejsza o 0,63 sekundy, a Brennan o 1,82 s. Norweżka również przed rokiem triumfowała w Drammen, a teraz odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie. Już w ćwierćfinale odpadła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Jessie Diggins z USA.

Klaebo wygrał finał wynikiem 2.35,89 i o ponad sekundę wyprzedził swoich rodaków: Haavarda Taugboela i Evena Northuga.

Polacy odpadli w eliminacjach - Maciej Staręga był 57., a Kamil Bury 60. Polki nie startowały.

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w szwedzkim Falun. Potrwają od piątku do niedzieli.

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni