PŚ w Lahti. Fatalny występ Polaków. Faworyci nie zawodzą

14:25, 03.03.2024 Mateusz Król Aktualizacja: 14:47, 03.03.2024
Skomentuj fot. M. Rudzińska fot. M. Rudzińska

Norwegowie Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w fińskim Lahti sprinty techniką dowolną zaliczane do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy odpadli w eliminacjach.

W finale Skistad wyprzedziła Niemkę Colettę Rydzek o 0,76 s i Szwedkę Maję Dahlqvist o 0,8 s. Bardzo słaby występ zanotowała jedyna Polka, która pojawiła się na starcie. Monika Skinder, która w przeszłości potrafiła sięgać po punkty Pucharu Świata, w eliminacjach zajęła dopiero 63. miejsce.

Bardzo słaby występ Polaków

W klasyfikacji generalnej na pięć zawodów przed końcem sezonu prowadzi 30. w niedzielę Amerykanka Jessica Diggins - 2352 pkt. Druga Szwedka Linn Svahn ma do niej 162 pkt straty.

Za rewelacyjnie od lat spisującym się Johannesem Klaebo uplasowali się Francuz Lucas Chanavat - 0,31 s straty i Szwajcar Valerio Grond - 0,96 s straty. Bardzo martwi postawa Polaków. W eliminacjach Maciej Staręga był dopiero 60., chociaż był to sprint stylem dowolnym, który leży liderowi naszej kadry. Startowali też Dominik Bury, który był 71. i Kamil Bury 79.

Coraz bliżej pierwszej w karierze Kryształowej Kuli jest 18. w niedzielę Norweg Harald Oestberg Amundsen, który zgromadził 2194 punktów. Wyprzedza o 236 Klaebo, triumfatora w dwóch poprzednich sezonach (a łącznie w czterech).

Wyniki: kobiety | mężczyźni