Mateusz Haratyk optymistą przed sezonem zimowym: „Mamy super atmosferę”

Mateusz Haratyk (fot. M. Król)

Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów, biegacz narciarski Mateusz Haratyk, został powołany do Kadry Narodowej A Mężczyzn na sezon zimowy 2019/2020. Oznacza to, że 21-latek miał już okazję trenować z Lukasem Bauerem podczas okresu przygotowawczego. Zapytaliśmy reprezentanta Biało-Czerwonych o odczucia, jakie towarzyszą mu przed nadchodzącym sezonem.

 – Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych przygotowań. To ciężka praca, ale i ciekawe, zróżnicowane treningi. Zajęcia nie różnią się za bardzo od tych z poprzednich sezonów – powiedział Haratyk.

Zawodnik zwrócił też uwagę na pozytywne aspekty kooperacji z drużyną Lukasa Bauera startującą w biegach długodystansowych. Do ekipy należą między innymi Rosjanin Ilia Czernousow i zwyciężczyni klasyfikacji generalnej cyklu Visma Ski Classics – Kateřina Smutná.

 – Mamy super atmosferę. Współpracujemy z grupą eD Bauer Ski Team, a większa rywalizacja i więcej zawodników oznacza więcej motywacji – dodał biegacz z Jaworzynki.

Mateusz Haratyk zapytany o to, czy ktokolwiek jest w stanie przełamać rosyjsko-norweską dominację w męskich biegach narciarskich w sezonie 2019/20, odpowiedział:

 – Myślę, że Francuzi zrobili duży postęp. A Iivo Niskanen będzie na pewno dobrym przeciwnikiem „na klasyku”.

O tym, czy słowa Mateusza Haratyka okażą się prorocze, zaczniemy przekonywać się już 29 listopada. Właśnie wtedy odbędzie się inauguracyjny bieg kolejnej edycji Pucharu Świata w biegach narciarskich.

źródło: informacja własna

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: