Alpejski PŚ w Åre: Zapowiedź zjazdu kobiet (lista startowa)

fot.: edition.cnn.com

Przed nami finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata. Już jutro w szwedzkim Åre odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody kobiet w zjeździe. O małą kryształową kulę walczą dwie zawodniczki: Sofia Goggia i Lindsey Vonn. 

Za nami już siedem pucharowym zmagań w zjeździe w tym sezonie. Najwięcej zwycięstw odniosła Lindsey Vonn, która triumfowała trzykrotnie, ale to nie ona jest liderką klasyfikacji zjazdu. O 23 pkt wyprzedza ją Włoszka Sofia Goggia, która odniosła dwa zwycięstwa w tej konkurencji w Pucharze Świata, a na Igrzyskach w Pjongczangu została mistrzynią olimpijską. To właśnie między tymi dwoma zawodniczkami już jutro w Åre rozegra się ostateczna walka o małą kryształową kulę. Trzecia w klasyfikacji zjazdu jest Tina Weirather, która do Goggi traci 71 pkt.

W finałowych zawodach Pucharu Świata w Åre udział bierze jedynie 25 najlepszych zawodniczek klasyfikacji każdej z konkurencji, a także tegoroczne mistrzynie świata juniorów, mistrzynie olimpijskie i mistrzynie świata. W przypadku zjazdu na liście startowej znalazło się 26 zawodniczek, ponieważ dwie narciarski zgromadziły w klasyfikacji taką samą liczbę punktów. Jako pierwsza na trasę wyruszy jutro wicemistrzyni olimpijska w supergigancie Anna Veith. Na czołowe zawodniczki przyjdzie trochę poczekać. Tina Weirather wyruszy z numerem siódmym, liderka Sofia Goggia jako dziewiąta, a z trzynastym numerem wystartuje Lindsey Vonn. W jutrzejszych zawodach udział weźmie również Ester Ledecka, sensacyjna mistrzyni olimpijska w supergigancie. Co ciekawe podczas dzisiejszego treningu zjazdu, który został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych, Czeszka zajęła drugie miejsce. Najlepszy czas uzyskała Alice McKennis.

Lista startowa 

Rok temu w ostatnich zawodach zjazdu alpejskiego Pucharu Świata, które rozgrywane były w Aspen triumfowała kontuzjowana tej zimy Ilka Štuhec. Słowenka wyprzedziła wówczas walczące w tym sezonie o triumf w klasyfikacji zjazdu Lindsey Vonn i Sofię Goggię. Która z pań sięgnie po małą kryształową kulę? Początek zjazdu w Åre zaplanowano na godz. 12:00.

źródło: informacja własna 

Anna Felska

Zastępca Redaktora Naczelnego at Sportsinwinter.pl
Anna Felska

Latest posts by Anna Felska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.