Aksel Lund Svindal: „Zdecydowanie to są moje ostatnie Igrzyska Olimpijskie”

fot. matsj / CC BY NC SA

Aksel Lund Svindal spełnił swoje wielkie marzenie, zdobywając złoto Igrzysk Olimpijskich w zjeździe, wyprzedzając swojego rodaka, Kjetila Jansruda oraz Beata Feuza. Na olimpijski medal musiał czekać aż osiem lat. Co czuł po wygranej?

Svindal wraz ze zwycięstwem w zjeździe został najstarszym mistrzem olimpijskim w historii. – Wiele osób przypomina mi, że mam już swoje lata – przyznaje. – To początek końca. Zdecydowanie są to moje ostatnie Igrzyska Olimpijskie.

Na pytanie o kontynuowanie kariery odpowiada, że nie jest tego pewien. – Nie wiem. Zasadniczno uważam, że tak, ale nie jestem przekonany. Nie mogę jednak trenować tak mało jak przez ostatnie cztery miesiące, musiałbym zwiększyć częstotliwość treningów. Przemyślę to na wiosnę.

Nie myślałem o tym, żeby przejść do historii. Chciałem tylko zdobyć złoto – uśmiechnął się Norweg.

Aksel Lund Svindal dołączył do Austriaczki Michaeli Dorfmeister jako zwycięzca obu konkurencji szybkościowych – supergiganta oraz zjazdu na Igrzyskach Olimpijskich. Jak się z tym czuł? – Fajnie, ale kiedy przekracza się linię mety i widzi się swoje nazwisko na miejscu medalowym, to się o tym nie myśli. To kosztuje zbyt wiele emocji.

Źródło: nrk.no, keinezeitung.at

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.