Piotr Żyła po konferencji prasowej: „Sukces jednego z nas, jest sukcesem każdego”

fot. Anna Felska

Polscy skoczkowie wzięli udział w konferencji prasowej przed startem Pucharu Świata w Zakopanem. Piotr Żyła w krótkim wywiadzie opowiedział o zbliżającym się zawodach.

Jak nasi skoczkowie znoszą wielkie zainteresowanie i presję kibiców na Wielkiej Krokwi? Piotr Żyła nie ma z tym problemu. – Nie nazwałbym tego stresem, raczej to jest taka większa mobilizacja i chęć walki, pokazania swoich dobrych skoków – mówił skoczek z Wisły.

Jeden z dziennikarzy zadał Piotrkowi nietypowe pytanie o to, komu będzie kibicował w ten weekend. – Jestem zawodnikiem,  mam pracę do wykonania, ale kibicuje każdemu zawodnikowi z naszej drużyny. Jesteśmy drużyną, wspieramy się i sukces jednego z nas, jest sukcesem każdego z nas – odpowiedział.

Żyła na pytania o formę i o to, czy uda się dobrze przygotować do igrzysk uspakajał i podkreślał, że do każdego konkursu zawodnicy podchodzą tak samo. – To jest kolejny etap zimy. My przygotowywaliśmy się do całego sezonu, niezależnie od tego jaki to jest okres. Chcemy na każdej skoczni skakać jak najlepiej i jak najdalej. Nie ma to znaczenia czy tutaj, czy na igrzyskach – zakończył.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Anna Felska 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.