Marius Lindvik wycofany z zawodów PŚ na Kulm. „Szkoda, że spotykamy się z taką różnicą w traktowaniu”

Źródło: rb.no

Wiele kontrowersji wywołała w Norwegii decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o wycofaniu 19-letniego Mariusa Lindvika z zawodów PŚ na mamuciej skoczni Kulm. Swojego rozgoryczenia nie kryje m.in. dyrektor sportowy ds. skoków tamtejszego związku, Clas Brede Brathen.

Dla rewelacyjnie spisującego się w zawodach Pucharu Kontynentalnego młodego Norwega miał to być oficjalny debiut w zawodach na „mamucie”. Początkowo znalazł się w składzie drużyny na zawody w Tauplitz-Bad Mitterndorf, jednak po interwencji Waltera Hofera został z niego wykreślony. Teoretycznie nie mógłby wystąpić na Kulm z powodu braku punktów Pucharu Świata. Historia zna jednak przypadki odstępstwa od reguły – w minionym sezonie, w Planicy wystąpił wówczas 19-letni Rok Tarman, który po bardzo uważnej obserwacji przez sędziów dostał zielone światło.

Wielkie rozczarowanie decyzją FIS-u wyraził Clas Brede Brathen, dyrektor sportowy ds. skoków w norweskiej federacji, nawiązując do przypadku Tarmana. – Tym razem nie zrobiła wyjątku. Ciekaw jestem, dlaczego. Jego niezadowolenie podziela również ojciec młodego zawodnika. – To go z pewnością podłamie. Szkoda, że spotykamy się z taką różnicą w traktowaniu. Nie mam wątpliwości, że poradziłby sobie na mamucie. W Vikersund był już przedskoczkiem, jego rekord życiowy to 217,5 metra – podkreślił.

Mariusa Lindvika zastąpi Joachim Hauer. Oprócz niego w zmaganiach na Kulm wezmą udział również Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen, Robert Johansson, Daniel Andre Tande i Halvor Egner Granerud.

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.